چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰ | 3 رمضان 1442
  • الزامات شورای شهر کارآمد ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

    الزامات شورای شهر کارآمد

    واحدهاي سازماني با اندكي اغماض معمولاً متشکل از سه عامل سازنده،مشتمل بر منابع سرمایه‌ای‌ (چه فیزیکی و چه غیرفیزیکی )، فرآیندها ، رسوم و رویه‌‌ها و دست آخر عوامل انسانی است.از این‌رو چنانچه سازمانی قصد حركت در مسیر تعالی و توسعه را داشته باشد،ا

شایعه یا واقعیت ؟! ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

رد صلاحیت 50 درصد کاندیداهای کرج شایعه یا واقعیت ؟!

راهبردی که خوشایند غرب نیست ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

راهبردی که خوشایند غرب نیست

بعد از مدت‌ها رایزنی و مذاکره بین ایران و چین قرار است در جریان سفر وانگ یی وزیر خارجه چین توافق ۲۵ ساله همکاری بین دو کشور امضا شود.

هستی شناسی سیاسی گوشت و میوه ! ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

هستی شناسی سیاسی گوشت و میوه !

معاون اول محترم رییس جمهور در جمع خبرنگاران با انتقاد از کسانی که می گویند گوشت از سفره مردم حذف شده است، گفت: گاهی تعابیری نامناسب در خصوص حذف گوشت از سفره مردم به کار می رود که حرف بسیار نادرستی است .

آرزوهای یک رئیس جمهور! ۰۳ فروردین ۱۴۰۰
رحیم قمیشی

آرزوهای یک رئیس جمهور!

آن روزها و هفته‌های آخری که در عراق اسیر بودیم، نگهبان‌ها جوری رفتار می‌کردند و حرف می‌زدند که گویی قبلا کسان دیگری بوده‌اند!

کرج فراموش شده یا مدیریت سهل انگارانه ۰۲ فروردین ۱۴۰۰

کرج فراموش شده یا مدیریت سهل انگارانه

امروز ۰۰/۰۱/۰۱ بنا به ضرورت به کرج آمدم، مدت ۱۰ سال بود در کرج زندگی می کردم، هنوز هم به واسطه کار و ازدواج با کرج مانوس هستم، اما ایندفعه به واسطه مسئولیتی که در شهرداری منطقه ۵ مشهد بعنوان شهردار منطقه دارم، نگاهم به کرج متفاوت بود، متوجه شدم مدیریت شهری در کرج ناکارآمدتر از گذشته است!

قبای ایتالیا، بافته های سیاست و چرخ نخ ریسی گاندی ۲۹ اسفند ۱۳۹۹

قبای ایتالیا، بافته های سیاست و چرخ نخ ریسی گاندی

نیازی نبود بادی بوزد و بارانی بیاید تا گوشه قبا یا پرده ای از زندگی کسی در جایی کنار برود و معلوم شود ما پارچه ایتالیایی مصرف می کنیم و کریستال چک و تلویزیون کره ای؛ و کلا هر چه که « خارجی» است روی چشم می گذاریم.

امید به آمریکا، دندانی که باید کشید… ۲۹ اسفند ۱۳۹۹

امید به آمریکا، دندانی که باید کشید…

از چهل سال قبل که دولت دموکرات کارتر اولین تحریم علیه ایران را وضع کرد و دارایی های ملت ما را بلوکه نمود تاکنون هر یک از ساکنان کاخ سفید فقط بر شدت تحریم ها افزوده اند و هیچکدام از فشارها نکاسته اند. بایدن هم مانند ترامپ در همین راستا حرکت می کند. اصولا سیاست خارجی امریکا در غرب آسیا تغییر نمی کند مگر اینکه عامل خارجی آن را به عقبگرد وادارَد.

بر بال بلند بشارت ۲۱ اسفند ۱۳۹۹
سیّد مسعود علوی

بر بال بلند بشارت

امانت عشق را امین ایمانیان در بعثت نور پذیرا شد. سوره سبز وصال، گستره آفاق را سپیده باران کرد. امواج کثرت به اقیانوس وحدت رسید. یاس ها و بنفشه ها در قدوم باغبان آفرینش روییدند و حرا، دارالسّرور شد. یلدای ظلمانی تاریخ در طلوع صبح و نسیم وزیده از عرش، به ایصال عدم رسید. گدازه […]

به بهانه ۸مارس روز جهانی زن /فمینیسم ایرانی علیه زنان! ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

به بهانه ۸مارس روز جهانی زن /فمینیسم ایرانی علیه زنان!

اقتضائات دنیای مدرن اسارت در پی دارد اما هم‌هنگام رهایی بخشی هم از خود نشان می دهد.

سست‌تر از خانه عنکبوت ۲۱ اسفند ۱۳۹۹

سست‌تر از خانه عنکبوت

چند سالی از این توصیف سیدحسن نصرالله از وضعیت رژیم صهیونیستی نمی گذرد که وی ازتعبیر «خانه عنکبوت» وحتی «سست تر از خانه عنکبوت» برای ترسیم اوضاع و احوال این رژیم استفاده کرد