شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹ | 23 رجب 1442
  • تذکر جدی رهبر انقلاب به مسئولان درباره گرانی و مشکل معیشتی مردم ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

    پس از کاشت دو اصله نهال میوه در روز درختکاری مطرح شد
    تذکر جدی رهبر انقلاب به مسئولان درباره گرانی و مشکل معیشتی مردم

    حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مشکلات معیشتی مردم در اثر کرونا گفتند: اگر کرونا ادامه پیدا کند، مشکلات معیشتی بیشتر خواهد شد؛ بنابراین، باید با همکاری همه، این بیماری هر چه زودتر برطرف شود. مشکلات معیشتی و گرانی همه راه‌حل دارد و بار‌ها در جلسات متعدد این نکات را تذکر داده و راه‌حل‌های مورد نظر کارشناسان را به مسئولان گفته‌ایم.

هواپیماربایی در مسیر اهواز _ مشهد توسط یگان امنیت پرواز خنثی شد ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

دستگیری هواپیماربا و فرود اضطراری هواپیما در اصفهان هواپیماربایی در مسیر اهواز _ مشهد توسط یگان امنیت پرواز خنثی شد

بسته ویژه خبری ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

بسته ویژه خبری

بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان کجاست؟ ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان کجاست؟

در پی بروز شایعاتی درباره ناپدید شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان در ایران سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تکذیب آن اعلام کرد: هواپیمای مورد نظر در حال تعمیر و رفع نقص فنی در فرودگاه مهرآباد است.

چرا اروپا عقب نشست؟! ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

چرا اروپا عقب نشست؟!

برخی ناظران و تحلیلگران بین المللی، اقدام اخیرِ سه کشور اروپایی در عقب نشینی از تلاش ها جهت دور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را گواهی بر حسن نیت آن می بینند، با این حال، چنین به نظر می‌رسد که اقدام اخیر اروپا را باید بخشی از پازلِ پیچیده غرب در چهارچوب معادله "برجام" دانست که هزینه هایی به مراتب سنگین تر از تصویب قطعنامه علیه ایران را به کشورمان تحمیل کند.

سرانجام یک شعار انتخاباتی ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

سرانجام یک شعار انتخاباتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت در واقع حسن روحانی بر پایه دوگانه سازی بین اقتصاد و برنامه هسته‌ای و البته تأکید بر این‌که به هر دو اهمیت خواهد داد توانست رقبای انتخاباتی خود را شکست دهد. اما در حاضر به‌طورقطع می‌توان گفت برداشت عمومی بیانگر این است که شرایط و اوضاع اقتصادی بعد […]

انتخابات پرشور و هراس دشمنان ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

انتخابات پرشور و هراس دشمنان

انتخابات هر چه پر شورتر باشد، هراس دشمن بیشتر است و از سوی دیگر هرچه مشارکت بالا باشد انتخاب هم انتخاب شایسته‌تری است، امروز علاج کشور همین انتخاب اصلح و حضور پرشور ملت در انتخابات است.

پشت پرده دست رد روحانی به سینه بایدن ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
چرا ایران دعوت به مذاکره‌ آمریکا را رد کرد؟

پشت پرده دست رد روحانی به سینه بایدن

منطقی به نظر نمی‌آید ایران به ازای برخورداری محدودی از منافع واقعی اقتصادی به تعهدات کامل و یک جانبه باز گردد. سپس وارد یک دوره مذاکرات چندین ساله شود که در آن از قدرت کمی برخوردار است و از او خواسته شود از منافع منطقه‌ای و ظرفیت‌های بازدارنده‌اش دست بشوید.

حتی اگر رئیسی بیاید، اصولگرایان به وحدت نمی رسند/ سعید محمد، رقیب قاضی القضات ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
روزنامه اعتماد:

حتی اگر رئیسی بیاید، اصولگرایان به وحدت نمی رسند/ سعید محمد، رقیب قاضی القضات

اعتماد نوشت:پیش‌بینی نتیجه انتخابات که جای خود دارد، حتی سخن گفتن از نحوه آرایش نیروهای سیاسی نیز در ایران قبل از دقیقه نود ممکن نیست.

نباید به FATF بپیوندیم؛ شفافیت اطلاعات مالی کشور برای بیگانگان ممنوع است ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
سردار سعید محمد:

نباید به FATF بپیوندیم؛ شفافیت اطلاعات مالی کشور برای بیگانگان ممنوع است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در توئیتی در مخالفت با پیوستن ایران به FATF نوشت: ردیابی منابع مالی و رصد مبداء و مقصد آن بدون شک یکی از راهکارهای اصلی نجات اقتصاد ایران است.

کاندیداهای ۱۴۰۰؛ دو قطعی و یک لشگر احتمالی! ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

کاندیداهای ۱۴۰۰؛ دو قطعی و یک لشگر احتمالی!

کمتر از چهار ماه تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی مانده، اما تاکنون تنها دو نفر به صورت قطعی آمادگی خود را برای نامزدی در این انتخابات اعلام کرده‌اند. انتخاباتی که در حالی که کمتر از چهار ماه به آن باقی مانده بر خلاف ادوار گذشته، فضای سردی بر آن حکمفرماست و بسیاری از شخصیت‌های سیاسی هم تحت تاثیر این فضا، هنوز یخ احساس خدمتشان آب نشده است.

سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

سناریوهای ایران در ماجرای هسته ای

با وجود تمام موارد ذوق شکنی و ذوق زدایی که بایدن در همین زمان کوتاه زمامداری اش در قبال سیاست خارجی منفعل دولت نشان داد، از دریچه تحقیقی و امکان پژوهی می توان سناریوهایی را برای مذاکره هسته ای میان ایران و امریکا برشمرد. اما پیش از این لازم است مروری به سناریوهای قبل از برجام داشته باشیم تا بدانیم کدام سناریو در ادامه از موفقیت و تحقق بیشتری برخوردار بوده است.