مرغ با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان از امروز در اردبیل توزیع می‌شود
مرغ با قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان از امروز در اردبیل توزیع می‌شود

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: توزیع مرغ گرم به قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای منتخب از امروز سه‌شنبه شروع می‌شود.

به گزارش وکیل ملت، محمد ابراهیم محمدی، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در بازدید اکیپ‌های بازرسی از مرغ فروشی‌های اردبیل گفت: مرغداران دست کم ۵۰ درصد نهاده مورد نیاز خود را به صورت سهمیه دولتی و با ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌اند و بنا براین مقرر شده است تا ۵۰ درصد مرغ خود را با قیمت تنظیم بازار در اختیار اتحادیه مرغداران جهت کشتار قرار دهند.

او بیان کرد: این میزان گوشت مرغ با معرفی و نظارت بازرسان سازمان صمت اردبیل با قیمت مصوب ۲۰۴۰۰ تومان بدست مصرف کننده خواهد رسید.

به گفته مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، اکثر مرغداران استان از این مصوبه استقبال کرده و مقرر شد از روز سه‌شنبه در تعدادی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و معرفی شده توسط سازمان صمت توزیع شود.

محمدی اظهارداشت: بر این اساس قیمت مرغ زنده درب مرغداری هر کیلوگرم ۱۷ هزار تومان، قیمت گوشت مرغ لاشه عمده فروشی ۲۳ هزار تومان و گوشت مرغ خرده فروشی در بازار ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود.

او گفت: برای اجرای این طرح با ۱۵ واحد مرغداری استان تفاهم‌نامه همکاری امضا شده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان