تعیین تکلیف بیش از ۹۳ درصد از پروند‌های معوق در استان ایلام
تعیین تکلیف بیش از ۹۳ درصد از پروند‌های معوق در استان ایلام

رییس کل دادگستری استان ایلام در بازدید از حوزه قضایی مهران گفت: بیش از ۹۳ درصد از پروند‌های معوق و مسن رسیدگی و تعیین تکلیف و حکم قانونی برای آن‌ها صادر و اجرا شده است.

به گزارش وکیل ملت، در ادامه سلسله بازدیدهای دوره ای رییس کل دادگستری ایلام از حوزه های قضایی استان ایلام، علی دهقانی و هیئت همراه به صورت سرزده از دادگستری شهرستان مهران بازدید کردند.

دهقانی در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری شهرستان مهران با اشاره به مسئولیت خطیر دستگاه قضایی در برقراری عدالت و مبارزه با فساد در جامعه گفت: برقراری عدالت و برخورد قاطعانه با هنجارشکنان و مخالفین نظم اجتماعی باعث اعتماد مضاعف مردم به دستگاه قضایی و نظام اسلامی می شود.

وی افزود: در سایه اقتدار دستگاه قضایی و استقرار امنیت همچنین شاهد رونق اقتصادی و جهش تولید خواهیم بود.

رییس کل دادگستری استان ایلام رعایت نظم و انضباط کاری و همچنین تعهد در خدمت رسانی به مردم و مراجعه کنندگان به دادگستری را سرلوحه کار قضات و کارکنان دستگاه قضایی برشمرد و تاکید کرد: دادگستری آخرین ملجأ و پناهگاه مردم و مظلومین است و همه مردم انتظار دارند چنانچه ظلمی به آن ها وارد و یا حقی از آنان ضایع شود دستگاه قضایی با اقتدار و در کمترین زمان ممکن به شکایت آنان رسیدگی و حکم عادلانه صادر کند.

وی به نقش مهم نظارت در ارتقاء کیفیت رسیدگی به پرونده ها و بالا بردن اتقان آراء صادر شده اشاره کرد و افزود: نظارت باید با هدف صیانت، بهبود عملکرد و شناسایی و رفع نقاط ضعف صورت گیرد.

عالی ترین مقام قضایی استان ایلام در ادامه با تاکید بر اجرای کامل برنامه‌های تحولی قوه قضاییه در این استان اظهار داشت: با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای برنامه ها و بخشنامه‌های ریاست قوه قضاییه شاهد تحولات خوبی در دستگاه قضایی استان ایلام بوده ایم به نحوی که بیش از ۹۳ درصد از پروندهای معوق و مسن رسیدگی و تعیین تکلیف و حکم قانونی برای آن ها صادر و اجرا شده است.

رییس کل دادگستری استان ایلام در ادامه گفت: در شرایط خاص کنونی مقابله با ویروس کرونا، با تدابیر صورت گرفته هیچ گونه خللی در امر رسیدگی به پرونده‌های موجود به وجود نیامده و با توجه به نوآوری های قوه قضاییه در زمینه ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی و برگزاری غیر حضوری جلسات دادگاه با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی امورات مردم در محاکم استان ایلام بدون هیچ تاخیری انجام می پذیرد.

دهقانی با اشاره به اهمیت رعایت کرامت انسانی و حفظ حقوق شهروندی مراجعین به دادگستری خاطرنشان کرد: احترام به مراجعین و حفظ حقوق شهروندی طرفین دعوا از اولویت‌های دستگاه قضایی استان ایلام است و همه قضات و کارمندان دادگستری باید این امر مهم را مد نظر داشته باشند .

در ادامه این بازدید رییس کل دادگستری ایلام، معاونین وی و رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان ایلام از شعب مختلف دادگاه‌ و دادسرای مهران بازدید به عمل آورده و عملکرد قضات و کارکنان حوزه قضایی این شهرستان را مورد ارزیابی قرار دادند.

  • منبع خبر : خبرگزاری میزان