انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از عدم نظارت دولت بر بازار
انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از عدم نظارت دولت بر بازار

حضرت آیت الله مکارم شیرازی حل مشکلات اجتماعی را در گرو وحدت و هماهنگی مسؤولان دانست و از عدم نظارت دولت بر بازار و گرانی های افسارگسیخته انتقاد کرد.

به گزارش وکیل ملت، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با ابراز خرسندی از خودکفایی کشور در برخی زمینه های مربوط به کشاورزی گفت: امیدواریم در بخش‌های باقی مانده نیز به خودکفایی برسیم.

وی با انتقاد از گرانی های اخیر خواستار ساماندهی وضعیت نابسامان کنونی شده و بر لزوم تدبیر و برنامه ریزی مسؤولان در این راستا تأکید کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خواستار بررسی کارشناسانۀ مسأله محصولات تراریخته در کشور به منظور تبیین مضرات آن شد و در این راستا دستوراتی را خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد.

این مرجع تقلید با انتقاد از عدم نظارت بر بازار از سوی دولت اظهار کرد: چرا کالاهای اساسی با ارز دولتی وارد می شود اما بر اساس ارز آزاد به فروش می رسد؟ چرا کنترلی در این زمینه از سوی دولت صورت نمی گیرد؟ این چه قدرتی است که می تواند در مقابل قانون بایستد؟

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از عدم نظارت دولت بر بازار

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشاورزی از وزارت خانه هایی است که با زندگی مردم ارتباط بسیاری دارد و هر گونه تغییری در آن، در زندگی مردم تأثیر ایجاد می کند؛ این وزارت خانه باید قوی باشد، دست دلال ها را از واسطه گری قطع کند و متخلفان را شناسایی و به قوه قضاییه تحویل دهد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بخشی از گرانی های افسار گسیخته را نتیجه بی انصافی برخی از کسبه دانست و افزود: برخی کسبه اجناس خود را با نرخ دلار بالا می برند، اما نرخ ارز که پایین آمد، جنس خود را ارزان نمی کنند؛ تا زمانی که جلوی این افراد گرفته نشود اوضاع تغییری نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد نیازمند فرهنگ سازی است، ابراز داشت: در این زمینه صدا و سیما موظف است با وزارت جهاد کشاورزی نهایت همکاری را داشته باشد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه حل مشکلات اجتماعی نیازمند این است که همه مسؤولان وظایف خود را به بهترین وجه انجام دهند، یادآور شد: امروز بسیاری از مسائل همچون سوء استفاده های چندهزار میلیاردی یا واردات اقلام لوکس بدون هماهنگی و دست داشتن با برخی افراد امکان پذیر نیست؛ مبارزه با فساد چیزی نیست که یک نفر بتواند کاری کند، بلکه باید همۀ مسؤولان به صورت هماهنگ و با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری رسا