تشکیل بیش از ۴۰۰ گروه مراقبتی در قالب طرح شهید سلیمانی در البرز
تشکیل بیش از ۴۰۰ گروه مراقبتی در قالب طرح شهید سلیمانی در البرز
مسؤول بسیج جامعه پزشکی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرزگفت: بیش از 400 گروه مراقبتی و 500 گروه حمایتی و 250 گروه نظارتی در قالب دستورالعمل‌ها  در استان البرز تشکیل شده و در حال فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، علی جمال محمدی روز شه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی طی تفاهم نامه ای میان سازمان بسیج مستعضفان و وزارت بهداشت آغاز شده افزود: این طرح  در راستای تداوم اقدامات بسیج و سپاه برای شکست ویروس منحوس کرونا بوده است.

وی با اشاره به اینکه البرز به عنوان یکی از استان های  فعالی در رابطه مبارزه با ویروس منحوس کرونا است اظهار داشت:  این تفاهم نامه در استان البرز هم میان دانشگاه علوم پزشکی و سپاه امام حسن (ع) منعقد شد و طبق آن موظف به اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی هستیم، طی این طرح امکانات و منابع موجود در حوزه‌های مختلف برای مقابله با ویروس کرونا بسیج خواهند شد.

جمال محمدی گفت: این امکانات در حوزه‌های نظارتی، مراقبتی و حمایتی به کار گرفته می‌شوند که موضوع حمایتی مستقیما زیر نظر سپاه و بسیج است .

وی تصریح کرد: اقدامات جهادی با اولویت توزیع بسته‌های معیشتی، پیدا کردن خانواده‌های آسیب دیده از بحث کرونا، گندزدایی خانه‌ها و اماکنی که افراد مشکوک و مبتلا در آنجا حضور دارند از جمله این اقدامات است.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه قطع زنجیره هدف اجرای این طرح است، اضافه کرد: همچنین در اجرای بلوک بندی‌ها با دانشگاه علوم پزشکی مشارکت اکرده ایم تا در سه حوزه اصلی یاد شده اقدامات تأثیرگذار داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در این طرح فقط افرد بیمار مد نظر نیستند، بلکه خانواده‌ها این قشر جزو اولویت‌ها هستند و غربالگری برای آن‌ها انجام خواهد شد، همچنین سعی داریم با اقدامات حمایتی تردد این افراد و خانواده‌های آن‌ها را در سطح استان محدودتر کنیم.

وی گفت: اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی طبق تفاهم نامه منعقد شده به صورت ۶ ماه است و تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ ادامه پیدا خواهد، در رابطه با نحوه ادامه روند این طرح با توجه به شرایط هر منطقه و شهر تصمیم گیری خواهد شد.

مسؤول بسیج جامعه پزشکی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در پایان با اشاره به نگرانی کادر درمان از دورهمی‌های شب یلدا، اضافه کرد: مهمترین برنامه‌ای که طرح حاج قاسم برای شب یلدا داشته، بالا بردن همکاری مردم در این رابطه است از این رو سعی داریم با کمک رسانه‌ها بالاترین مشارکت مردمی را داشته باشیم.

 

  • نویسنده : مانا روشن