مدیرکل دادگستری: متخلفان ارزی بوشهر ۱۴ میلیون یورو را تسویه کردند
مدیرکل دادگستری: متخلفان ارزی بوشهر ۱۴ میلیون یورو را تسویه کردند

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از رفع تعهد و تسویه تعداد ۷۷ فقره حواله ارزی به ارزش ۱۴ میلیون و دویست هزار یورو خبر داد.

به گزارش وکیل ملت، علی جمادی عنوان کرد: در پی شکایت بانک توسعه تعاون علیه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص اخذ حواله‌های ارزی و واردنشدن کالا‌ها به رغم انقضای مواعد قانونی و رفع نشدن تعهد این حواله‌ها، بلافاصله موضوع در دستور رسیدگی قرار گرفت.

او ادامه داد: این موضوع با عنوان تحصیل مال از طریق نامشروع و کلاهبرداری به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر ارجاع شد که با پیگیری و اقدامات صورت گرفته و تلاش بازپرس این شعبه چندین جلسه با حضور کارشناسان دایره ارزی و حقوقی بانک، سازمان بازرسی کل کشور و مشتکی عنهم برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: رسیدگی‌ها منجر به این شد که متخلفان ارزی تاکنون تعداد ۷۷ فقره حواله ارزی به ارزش ۱۴ میلیون و دویست هزار یورو را رفع تعهد و تسویه کنند و ما به التفاوت ریالی آن نیز به مبلغ صد میلیارد ریال را به حساب خزانه بانک مرکزی واریز کنند.

جمادی به تاکید رئیس قوه قضائیه در برخورد قاطع با متخلفان ارزی اشاره کرد و ادامه داد: دستگاه قضائی استان بوشهر عزم خود راجزم کرده تا با همکاری بخش بانکی با کسانی که در قبال دریافت ارز و پول به تعهدات خود پایبند نباشند و برای کشور مشکل ساز شوند برخورد جدی صورت گیرد.

  • منبع خبر : پایگاه خبری خلیج فارس