مشکل دستگاه اکسیژن‌ساز در زنجان رفع شد
مشکل دستگاه اکسیژن‌ساز در زنجان رفع شد

استاندار زنجان گفت: خوشبختانه در حال حاضر زنجان مشکل کمبود دستگاه اکسیژن ساز ندارد.

به گزارش وکیل ملت، آیین تجلیل از پرستاران استان زنجان با حضور امام جمعه، استاندار و سایر مسئولان استانی در سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه بیمارستان‌ آیت‌الله موسوی ببا رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

 فتح اله حقیقی، استاندار زنجان  در این مراسم ضمن تبریک روز پرستار و ولادت با سعادت حضرت زینب(س) اظهار داشت: برای اینکه ما بتوانیم با ویروس منحوس کرونا مبارزه کنیم باید پیشگیری و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا دراین روزهای سخت کمک حال کادر درمان باشیم.

وی افزود: در روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا کمبود ماسک و مواد ضد‌عفونی بیداد می‌کرد اما خوشبختانه اکنون در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی خود‌کفا شده‌ایم و به استان‌های دیگر برای رفع کمبود اقلام بهداشتی کمک نیز می‌کنیم.

استاندار زنجان با اشاره به دستگاه اکسیژن ساز تاکید کرد: اکنون دستگاه اکسیژن ساز در تمامی بیمارستان‌های زنجان نصب و درحال راه‌اندازی است چرا که قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا دستگاه اکسیژن ساز به تعداد محدودی وجود داشت ولی خوشبختانه با تدبیر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان این مشکل حل شد.

وی با اشاره به اضافه شدن تخت‌ها درروزهای سخت کرونایی بیان کرد: با شروع بیماری و مشکلات حاصل شده از آن و رایزنی‌های انجام شده با مسئولان ذیربط، ۲۰۰  عدد تخت عمومی و تخصصی و ۶۱ عدد تخت به قسمت آی سی یو اضافه شد.

این مسئول تصریح کرد: پایگاه‌های سلامت از تعداد ۱۲ به ۲۴ عدد رسیده است دراین راستا تلاش کرده‌ایم تا در بستر زیرساخت‌ها از استاندار‌های کشور بالاتر باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم