ورود دادستانی بیرجند به موضوع گرانی گوشت مرغ/ضرورت افزایش نظارت
ورود دادستانی بیرجند به موضوع گرانی گوشت مرغ/ضرورت افزایش نظارت
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با اشاره به ورود دادستانی به موضوع گرانی گوشت مرغ در خراسان‌جنوبی گفت: کاهش جوجه ریزی دلیلی موجهی برای افزایش قیمت مرغ نیست.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، محمد اصغرزاده اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در روزهای گذشته دادستانی بیرجند به این موضوع ورود پیدا کرده است و روز گذشته جلسه‌ای با فعالان در این حوزه برگزار شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ورود داستانی به این موضوع قیمت مرغ از ۳۶ هزار تومان در روز گذشته را اندکی کاهش داد، بیان‌کرد: قیمت گوشت مرغ امروز به حدود ۲۷ هزار تومان رسیده است.

اصغر زاده ادامه‌داد: همه این موارد نشان می‌دهد که برای تنظیم بازار در حوزه گوشت مرغ و تخم مرغ و … بیش از هر چیز نظارت مهم است.

وی گفت: در خراسان‌جنوبی همواره ۷۰ درصد مازاد نیاز استان تولید گوشت مرغ داریم و اگر حتی در یک ماه ۱۰ روز نیز جوجه‌ریزی نداشته باشیم باز هم در ۲۰ روز باقیمانده آنقدر تولید داریم که نیاز استان را تأمین کند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: با توجه به این مسئله می‌توان عنوان کرد که کاهش جوجه‌ریزی به هیچ وجه دلیل موجهی برای افزایش قیمت گوشت مرغ در خراسان‌جنوبی نیست.

اصغرزاده یادآور شد: در استان‌هایی که تنها به اندازه نیاز استان خود تولید گوشت مرغ دارند شاید کاهش جوجه‌ریزی دلیل موجهی برای افزایش قیمت باشد ولی در خراسان‌جنوبی با توجه به تولید مازاد بر نیاز استان به هیچ وجه دلیل قانع‌کننده‌ای نیست.

وی با اشاره به اینکه خروج بدون مجوز گوشت مرغ و مرغ زنده از خراسان جنوبی ممنوع شده است، گفت: اگر دلسوز مردم هستیم نباید در قیمت‌گذاری گوشت مرغ خودمان را با استان‌های دیگر مقایسه کنیم.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با اشاره به تلاش‌ها برای تأمین نهاده مورد نیاز مرغداری‌ها اظهار کرد: در زمینه تخم مرغ نیز در خراسان‌جنوبی هیچ‌گونه کمبودی وجود ندارد و روزانه بین ۵۰ تا ۶۰ تن تولید داریم.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر