دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ | 17 ذو الحجة 1442
آیا عراق خانواده‌های داعشی را می پذیرد؟ ۰۱ خرداد ۱۴۰۰

آیا عراق خانواده‌های داعشی را می پذیرد؟

منابع آمریکایی خبر دادند که به احتمال بسیار عراق هفته آینده برای نخستین بار نزدیک به ۱۰۰خانوار عراقی را از اردوگاه های پناهندگان در سوریه به عراق منتقل خواهد کرد.

حسین کچویان انتخابات و مساله کثرت‌ طالبان قدرت ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

حسین کچویان انتخابات و مساله کثرت‌ طالبان قدرت

ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران همیشه مساله‌ساز بوده است. ازجمله ثبت‌نام کثیری از افراد ناشناخته با ویژگی‌ها و ظواهر غریب موضوع جالب‌توجهی برای رسانه‌ها بوده است. حقیقتا این وضعیت که بدون تغییری بی‌وقفه از آغاز برگزاری انتخابات در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تکرار شده، شایسته تحقیق جدی است.

میدان و دیپلماسی هر دو مجری ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

میدان و دیپلماسی هر دو مجری

قدرتی که دیپلماسی بر آن سوار می‌شود زبان نیست. زبان روش و تاکتیک‌ها را دنبال می‌کند، اما برگ برنده‌ای که دیپلمات در جیب خود سر میز مذاکره دارد امتیازی است که طرف مقابل به دنبال آن است یا تهدیدی است که طرف مقابل درصدد رفع آن است.

رقیب کیست و رقابت کدام است؟ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
سید کاظم انبارلویی

رقیب کیست و رقابت کدام است؟

  انتخابات یک فرصت برای تحکیم مبانی امنیت ملی و بازسازی قوه مجریه در پاسخگویی به مطالبات قانونی مردم است. انتخابات یک فرصت برای رفع تهدیدهای بالقوه و بالفعل دشمن و محکم کردن پایه‌های مشروعیت مردمی و قدرت ملی از سوی ملتی است که بیش از ۴۰ سال در برابر توطئه‌های دشمن ایستاده است. باید […]

تخریب؛ رمز عملیاتی که باید از کار انداخت! ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
امیرایراهیم رسولی

تخریب؛ رمز عملیاتی که باید از کار انداخت!

این دولت و حامیانش هر چقدر در تحقق وعده چرخاندن چرخ اقتصاد ناکام بودند به همان اندازه در جنگ روانی و انداختن تقصیر گردن دیگران استاد هستند! همین الان هم مدعی اند بهترین عملکرد اقتصادی را داشتیم و اگر ما نبودیم وضع بسیار بدتر می شد!!!

برادر من انقلابی باش! انقلابی پشت کسی پنهان نمی شود ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

برادر من انقلابی باش! انقلابی پشت کسی پنهان نمی شود

ع. کمالی - نان امروز سفره، انقلابی بودن است؛ اینکه این روزها عده ای خود را انقلابی می نامند، موضوع عجیبی نیست اینها گمان می کنند انقلاب سفره است و می خواهند سهم شان را از سفره انقلاب بردارند.

تفاوت اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در سازوکارهای جمعی ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

تفاوت اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در سازوکارهای جمعی

حرکت در چارچوب سازوکارهای جمعی، قرار است در آستانه انتخابات، وحدت را برای جریان‌های سیاسی به ارمغان بیاورد. اصلاح‌طلبان با تنها یک نهاد هماهنگی، در این زمینه نگرانی چندانی ندارند ولی اصولگرایان با برخورداری از دو تشکل جمعی، ممکن است با نیامدن سیدابراهیم رئیسی دچار تشتت شوند.

آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند! ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

آقای حسن روحانی، رئیس‌جمهور، روز پنجشنبه 1400/1/26 در برنامه بهره‌برداری از چهار طرح ملی صنایع پتروشیمی، گفت: «اگر دهه شصت را دهه جنگ، دهه هفتاد را دهه سازندگی، دهه هشتاد را دهه تحولات بنامیم،

در تمجید تصمیم سیدحسن! ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

در تمجید تصمیم سیدحسن!

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدياسر خميني اوايل هفته گذشته در سايت جماران خبر از انصراف حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني از كانديداتوري رياست جمهوري داد.