سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ | 30 رمضان 1442
  • برادر من انقلابی باش! انقلابی پشت کسی پنهان نمی شود ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

    برادر من انقلابی باش! انقلابی پشت کسی پنهان نمی شود

    ع. کمالی - نان امروز سفره، انقلابی بودن است؛ اینکه این روزها عده ای خود را انقلابی می نامند، موضوع عجیبی نیست اینها گمان می کنند انقلاب سفره است و می خواهند سهم شان را از سفره انقلاب بردارند.

چابکی در مانع زدایی ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

چابکی در مانع زدایی

با نامگذاری سال 1400 حول محور تولید، پشتیبانی و مانع زدایی از آن، بسیاری از فعالان اقتصادی و تولیدی کشور، اثر گلایه ها و دغدغه های سالهای متمادی خود را در محتوای نامگذاری سال یافتند. این دغدغه ها که مدتهای بسیاری اس

ورود و خروج های بدون تعرفه و عوارض به برجام ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ورود و خروج های بدون تعرفه و عوارض به برجام

امریکاییها از اول به تعهدات برجامی خود پایبند نبودند و پس از امضاء آن چند سال ما را معطل نگه داشتند، سپس در اقدامی یکطرفه و بر خلاف موازین بین المللی‌‌ آنرا کنار گذاشتند، و قریب سه سال بی اعتنا به همه چیز و همه کس، به ترکتازی و عربده کشی مشغول گردیدند و سختگیرانه ترین رفتارهای قرون وسطایی را علیه ملت ما بکار گرفتند.

الزامات شورای شهر کارآمد ۱۹ فروردین ۱۴۰۰

الزامات شورای شهر کارآمد

واحدهاي سازماني با اندكي اغماض معمولاً متشکل از سه عامل سازنده،مشتمل بر منابع سرمایه‌ای‌ (چه فیزیکی و چه غیرفیزیکی )، فرآیندها ، رسوم و رویه‌‌ها و دست آخر عوامل انسانی است.از این‌رو چنانچه سازمانی قصد حركت در مسیر تعالی و توسعه را داشته باشد،ا

چند پیشنهاد برای نجات بورس ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

چند پیشنهاد برای نجات بورس

بیش از ۹۹ درصد سهامداران به دنبال فرصتی برای فرار از تله بی اعتمادی اند و درصد ناچیزی که شامل حقوقی ها و بورس بازان حرفه ای است منتظرند که ارزش سهام، باز هم کاهش یابد...

شایعه یا واقعیت ؟! ۱۳ فروردین ۱۴۰۰
رد صلاحیت 50 درصد کاندیداهای کرج

شایعه یا واقعیت ؟!

ع. کمالی-اینکه این جمله را اولین بار چه کسی گفته و با چه هدفی این جمله بیان شده است، هدفی غیر از تخریب هیات نظارت ندارد. اما آیا در این برهه زمانی كه هنوز بررسى ها تمام نشده رسیدن به چنین رقمی امکان پذیر هست یا خیر؟ در حاليكه هنوز 24 روز به پایان زمان بررسی صلاحیت ها مانده است.

حسرت کشف «سلول های بنیادی» سیاست و اقتصاد در ایران ! ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

حسرت کشف «سلول های بنیادی» سیاست و اقتصاد در ایران !

کتاب "سلول های بهاری" را برای هدیه نوروزی یکی از آشنایان گرفته بودم، اما روایت شوق آفرین و روان کتاب، بسیار جذبم کرد و قبل هدیه دادن قسمت عمده اش را خواندم.

راهبردی که خوشایند غرب نیست ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

راهبردی که خوشایند غرب نیست

بعد از مدت‌ها رایزنی و مذاکره بین ایران و چین قرار است در جریان سفر وانگ یی وزیر خارجه چین توافق ۲۵ ساله همکاری بین دو کشور امضا شود.

هستی شناسی سیاسی گوشت و میوه ! ۰۶ فروردین ۱۴۰۰

هستی شناسی سیاسی گوشت و میوه !

معاون اول محترم رییس جمهور در جمع خبرنگاران با انتقاد از کسانی که می گویند گوشت از سفره مردم حذف شده است، گفت: گاهی تعابیری نامناسب در خصوص حذف گوشت از سفره مردم به کار می رود که حرف بسیار نادرستی است .

آرزوهای یک رئیس جمهور! ۰۳ فروردین ۱۴۰۰
رحیم قمیشی

آرزوهای یک رئیس جمهور!

آن روزها و هفته‌های آخری که در عراق اسیر بودیم، نگهبان‌ها جوری رفتار می‌کردند و حرف می‌زدند که گویی قبلا کسان دیگری بوده‌اند!