اگر مردی، سر این دسته هاون بشکن
اگر مردی، سر این دسته هاون بشکن
نهم فروردین 99 بود که خبری بر روی خروجی خبرگزاری های استان البرز منتشر شد، خبری با این محتوا که شعاع 120 کیلومتری برای شهرک صنعتی اشتهارد مصوب شد، شهرکی که با داشتن بیش از 2 هزار واحد تولیدی و صنعتی به عنوان بزرگ ترین شهرک صنعتی در کشور به دلیل قرار گرفتن در شعاع هوایی شامل معافیت های مالیاتی نشده بود و با تلاشی که به خصوص طی 2 سال گذشته صورت گرفته بود این رویای بزرگ که صنعتگران ما بتوانند از این مصوبه برای توسعه تولید و اشتغال خود بهره گیرند.

پیش از اینکه این مصوبه به بار بنشیند بنرهای بسیاری در سطح شهرک با این مضمون که معافیت مالیاتی خواسته به حق صنعتگران از ریاست جمهوری توسط هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خدماتی در حال پیگیری است به چشم می خورد، شاید در نگاه اول نصب این بنرها خیلی بد نباشد، اما داستان از جای دیگر زیباتر می شود.

بعد از محقق شدن این مصوبه و در بیست و هفتم فروردین ماه  به همت مدیر عامل شرکت خدماتی که با نصب این بنرها نشان داد به صورت جدی در حال پیگیری محقق شدن این مصوبه بوده، برنامه ای با حضور تعدادی از صنعتگران در سالن شهدای دولت استانداری البرز ترتیب و از استاندار با رونمایی از تمبر تقدیر و تشکر شد.

تا مدت ها موضوع لغو شعاع ۱۲۰ کیلومتری به عنوان موضوع و دستاوردی مهم که موجب رونق تولید در البرز می شد، مطرح و البته ناگفته نیز نیست که  با این مصوبه شاهد حضور سرمایه گذاران زیادی با این وعده که می توانند از معافیت های مالیاتی در اشتهارد بهره مند شوند، بودیم.

مصوبه ای که لبخند را بر لبان صنعتگران زیادی آورد و بارقه امید را در بخش تولید و صنعت این استان به خوبی روشن کرده بود، اما این لبخند خیلی زود خشکیده و با بخشنامه امور مالیاتی کام صنعتگران تلخ شد.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه ای در تیر ۹۹ اعلام می کند که تنها واحدهایی که از تاریخ سوم اردیبهشت امسال در شهرک صنعتی اشتهارد برای آنها پروانه بهره برداری صادر شده مشمول این معافیت هستند.

خبری شوکه کننده که صنعتگران را بسیار نگران کرد اما به دنبال انتشار این خبر از سوی مسوولان اقتصادی استان مطالب زیادی منتشر که صنعتگران نگران نباشند و ما پیگیر هستیم و اجازه نمی دهیم که حق شان ضایع شود.

امروز بیش از چهار ماه از بخشنامه امور مالیاتی می گذرد و تلاش صنعتگران برای پیگیری این مصوبه تا کنون به جایی نرسیده، تولید کنندگان ما به جادی دغدغه تولید باید دغدغه پیگیری این مصوبه را داشته باشند، ای کاش همان هایی که روزی بنرها نصب می کردند که پیگیر هستیم امروز نیز به میدان بیایند و در روزهایی که کمر صنعتگران زیر بار کرونا، تحریم و بالا رفتن روزانه قیمت ها در حال خم شدن است خودشان را نشان بدهند.

مالیات های سنگین آن هم برای بخش تولید در این شرایط سخت که با وعده معافیت مالیاتی به این استان آمدند با کدامین عقل و منطق قابل قیاس است.این بار اگر خواستید بنر بزنید در آن بنویسید که اگر مردی، سر این دسته هونگ (هاون) بشکن.

 

 

  • نویسنده : مانا روشن