مجلس آمادگی لازم جهت تصویب قانون برای انتخابات در شرایط کرونایی را دارد
مجلس آمادگی لازم جهت تصویب قانون برای انتخابات در شرایط کرونایی را دارد
عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می‌تواند لایحه‌ای را برای برگزاری انتخابات درشرایط شیوع ویروس کرونا به مجلس ارائه دهد و نمایندگان نیز آمادگی لازم برای تصویب قانون در این زمینه را دارند.

: به گزارش پایکاه خبری تحلیلی وکیل ملتع لیرضا سلیمی ، با اشاره به اینکه دولت باید تمهیدات لازم را برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی بیندیشد، اظهار کرد: ستاد تبلیغات انتخابات کشور باید با همکاری شورای نگهبان دو موضوع مهم را برای انتخابات ۱۴۰۰ که یکی نحوه تبلیغات و دیگری نیز نحوه اخذ رای است را مد نظر بگیرد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: باید تعداد شعب اخذ رای افزایش پیدا کند یا اینکه تدابیر دیگری در این خصوص اندیشیده شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم را دارد تا اینکه قانونی را در این راستا تصویب کند؛ چرا که ستاد ملی مقابله با کرونا می‌تواند در این خصوص پیشنهاداتی را به وزارت کشور ارائه کند و در مجموع هم دولت آن را در قالب یک لایحه سریعا به مجلس ارجاع دهد تا در فرصت باقی مانده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بررسی و تصویب شود.

وی عنوان کرد: تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند به صورت نصب بنرهایی در سطح شهر، استقاده از فضای مجازی و رسانه ملی صورت بگیرد و البته متینگ‌ها تبلیغاتی نیز بایستی در شرایط شیوع ویروس کرونا لغو شوند که همه اینگونه موضوعات را باید ستاد انتخابات کشور در نظر داشته باشد.  /