حاشیه سازی‌ها مانع تلاش مجلس برای پیگیری وضعیت معیشتی کادر درمان نخواهد شد
حاشیه سازی‌ها مانع تلاش مجلس برای پیگیری وضعیت معیشتی کادر درمان نخواهد شد
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اهتمام کمیسیون بهداشت برای احقاق حقوق کادر درمان تاکید کرد که حاشیه سازی‌ها مانع تلاش مجلس برای پیگیری وضعیت معیشتی کادر درمان نخواهد شد.

به گزارش پایکاه خبری تحلیلی وکیل ملت زهرا شیخی مبارکه ، در رابطه با تلاش کمیسیون بهداشت برای تخصیص کامل بودجه مربوط به کرونا گفت: کمیسیون بهداشت مجلس از آغاز فعالیت خود همواره موضوعات مربوط به بودجه و اعتبارات کرونا را در دستور کار قرار داده و به روش‌های مختلف از مسئولان مربوطه پیگیری و خواستار تخصیص کامل به حوزه سلامت، اقشار آسیب دیده از بیماری و هزینه آن در محل‌های مورد نیاز و ضروری شده است.

مجلس پیگیر جدی تخصیص کاملا اعتبارات کرونایی

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۰ درصد از اعتبارات کرونایی به حوزه سلامت تخصیص یافته است، افزود: برای تخصیص کامل یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی به حوزه سلامت ویژه مقابله با کرونا بارها توسط رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون بهداشت به مسئولان مربوطه مکاتبه شده و این موضوع مورد پیگیری قرار گرفته است؛ در حال حاضر نیز گزارشی از دیوان محاسبات در خصوص میزان و نحوه تخصیص این اعتبارات به کمیسیون بهداشت ارائه شده و پس از تکمیل آن توسط اعضای کمیسیون و در صورت لزوم در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

خستگی و فرسودگی کادر درمانی در پی افزایش چشمگیر بیماران

وی تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی که در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار دارد، بحث مطالبات کادر درمان و رسیدگی به معیشت این قشر زحمتکش است، افزایش آمار مبتلایان به کووید -۱۹ و بستری ناشی از آن موجب شده تا کادر درمان روز به روز خسته تر و فرسوده تر شوند؛ با توجه به اینکه آنها ایثارگرانه و شبانه‌روز در خط مقدم مقابله با کرونا ایستادگی کرده و علیرغم تمامی کمبودها در میدان ایستاده اند ما باید بیش از پیش به حقوق و وضعیت معیشتی آنها توجه کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت معیشتی کادر درمان با توجه به تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی و اهتمام رئیس کمیسیون بهداشت جزو برنامه ها و پیگیری های دائمی کمیسیون بهداشت قرار داشته است. تلاش می‌کنیم تا برای احقاق حقوق کادر درمانی و بهبود وضعیت معیشتی آنها گام‌های موثری بر داریم و هیچ یکی از مشکلات، موضوعات و ‌حاشیه‌سازی‌ها مانع از پیگیری های مجلس نخواهد شد.