۱۰ هزار تست تشخیص سریع کرونا در سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود
۱۰ هزار تست تشخیص سریع کرونا در سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمالت بهداشتی درمانی زاهدان گفت: توزیع ۱۰ هزار تست سریع تشخیص ۲۰ ثانیه‌ای کرونا در قالب طرح «سردار سلیمانی» در مراکز بهداشتی و درمانی سیستان‌وبلوچستان در حال انجام است.

به گزارش وکیل ملت، دکتر سید مهدی طباطبایی با توجه به پیک دوم شیوع ویروس کرونا در سیستان‌وبلوچستان نیازمند مشارکت همگان بویژه عامه مردم هستیم.

وی  ادامه داد: هم‌اینک ۱۶ مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنان به طور ۱۶ ساعته مشغول فعالیت و ارائه خدمات غربالگری به مراجعان هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: این مراکز در راستای ارائه خدمات، ویزیت و غربالگری کرونا به منظور تسهیل دسترسی شهروندان و تسریع در کنترل این ویروس مشغول فعالیت هستند.

وی  با بیان اینکه مراکز ۱۶ ساعته غربالگری همه روزه از ساعت هفت تا ۲۴ فعال هستند گفت: تیم‌های نظارتی بهداشت محیط این دانشگاه با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی دست‌اندرکار در اجرای طرح «شهید سلیمانی» از افزون بر چهار هزار و ۷۲۶ واحد صنفی و مراکز عمومی سیستان‌وبلوچستان بازدید کردند.

طباطبایی اظهارداشت: نظارت تیم‌های بهداشت محیط با همکاری نیرو‌های بسیجی، هلال احمر، تعزیرات و شهرداری بر اجرای محدودیت‌های کرونایی از اول آذر تشدید شده است.

او رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی را در پیشگیری و کنترل کرونا مؤثر دانست و افزود: در شرایط همه‌گیری این ویروس، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز صنفی و کارگاهی، ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از محل‌های پر رفت و آمد مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان