تعمیر ۷۰۰۰ دستگاه تجهیزات روشنایی معابر در شهرستان زابل
تعمیر ۷۰۰۰ دستگاه تجهیزات روشنایی معابر در شهرستان زابل

مدیر امور توزیع برق زابل در شمال سیستان‌ و بلوچستان گفت: توسعه شبکه روشنایی معابر بلواری به میزان چهار کیلومتر، نصب ۵۰۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر جدید، تعمیر بیش ‌از هفت هزار چراغ و تجهیزات روشنایی معابر از جمله اقدامات انجام شده و در مرحله پیگیری این امور در سال جاری است.

به گزارش وکیل ملت، محمد گلی اظهار داشت: این میزان فعالیت در مناطق شهری زابل، محمدآباد، نیمروز، علی اکبر و بنجار انجام شده است.

وی ادامه داد: ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از ابتدای سالجاری تاکنون در حوزه روشنایی معابر این شهرستان هزینه شده و اقدامات دیگری نیز در مرحله پیگیری است.

مدیر امور توزیع نیروی برق زابل بیان کرد: طبق قانون ساخت و تعمیرات شبکه روشنایی معابر درون شهری بر عهده سازمان شهرداری و برون شهری در حوزه راه و شهرسازی و همچنین حوزه روستایی بر عهده دهیاری‌های هر منطقه است.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی شرکت توزیع نیروی برق سیستان‌ و بلوچستان خدمت رسانی به مردم است اظهار داشت: این شرکت طی همکاری با سازمان‌های متولی، جهت احداث و تعمیرات شبکه‌های روشنایی معابر درون شهری در چهار چوب توافق های دو جانبه اقدام می‌کند.

گلی تصریح کرد: شهروندانی که درخواست اعلام مشکل روشنایی معابر دارند می‌توانند از طریق اپلیکیشن «برق من» و همچنین سامانه هوشمند مراکز اتفاقات «هما» ۱۲۱ نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.