عضو هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان: با دخالت دولت در مکانیسم بازار مخالفم
عضو هیئت مدیره ذوب آهن اصفهان: با دخالت دولت در مکانیسم بازار مخالفم

عضو هیئت مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: هرچند به عنوان یک کارشناس با هرگونه دخالت دولت در بازار و تعیین مکانیسم بازار مخالفم، اما به عنوان یک تولید کننده و نماینده تولیدکنندگان فولاد به نظر دولت احترام گذاشته و تلاش می‌کنیم شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

به گزارش وکیل ملت، احسان دشتیانه در خصوص جلسه برگزار شده در ریاست جمهوری در خصوص آخرین وضعیت شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد، افزود: آقای نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری در این جلسه تاکید کردند که به هیچ عنوان قرار نیست شیوه‌نامه موجب ایجاد رانت یا فاصله قیمتی در بازار و بورس شده و از بین برنده رقابت باشد.

وی که به نمایندگی از انجمن تولیدکنندگان فولاد در این جلسه حضور داشت، گفت: به گفته آقای نهاوندیان، شیوه نامه یاد شده قرار نیست به محدود کردن صادرات بیانجامد.

دشتیانه، به انجام بحث های جدی در خصوص چند بند از شیوه نامه در این جلسه اشاره کرد و ادامه‌داد: عمده بحث های انجمن تولیدکنندگان فولاد به عنوان یک تشکل تولید کننده پذیرفته شد و در نهایت آقای نهاوندیان به وزارت صنعت، معدن و تجارت مأموریت دادند که طی یک هفته ملاحظات انجمن را در شیوه نامه بگنجانند، به طوری که نه به صادرات آسیب برسد و نه منجر به ایجاد فاصله قیمتی و رانت شود.

این عضو هیئت مدیره ذوب آهن تاکید کرد: قرار شده مشکلات واحدهای کوچک، بنگاه های القائی و نوردی نیز بررسی شده و ملاحظات و مشکلات آن‌ها نیز در نظر گرفته شود.

وی در عین حال تاکید کرد: اینجانب از نظر کارشناسی با هرگونه دخالت دولت در بازار و اقتصاد مخالف هستم، موضوعی که تاکنون به هیچ وجه جواب نداده و جواب هم نخواهد داد.

دشتیانه ادامه داد: اما امروز دولت تصمیمی اتخاذ کرده و از ما تولیدکنندگان نیز خواسته تا به یاری اش بشتابیم، به همین دلیل همه تلاش خود را انجام خواهیم داد تا این شیوه نامه به بهترین شکل ممکن اصلاح شود.

وی تصریح کرد: به عنوان نماینده تولیدکنندگان فولاد، به نظر دولت احترام می گذارم و اگر دولت پیشنهادی ارائه دهد و با همه توان سعی می کنیم این شیوه نامه در بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

  • منبع خبر : معدن ۲۴