تمدید اعتبار پروانه‌های صادره میراث فرهنگی تا پایان امسال در اردبیل
تمدید اعتبار پروانه‌های صادره میراث فرهنگی تا پایان امسال در اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تمامی پروانه‌های صادرشده میراث فرهنگی تا پایان امسال به صورت خودکار تمدید شد.

به گزارش وکیل ملت، نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: به منظور حمایت از فعالان صنعت گردشگری که در ایام کرونا متحمل آسیب‌های اقتصادی جدی شده‌اند، تمامی پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده توسط این اداره کل که در تاریخ اول فروردین ۹۹ دارای اعتبار بوده‌اند تا پایان امسال به صورت اتوماتیک تمدید شده و دارای اعتبار هستند.

او افزود: بر این اساس تمامی پروانه‌های هتل‌ها، اماکن اقامتی، مجتمع‌های تفریحی توریستی، دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری، کسب و کار‌های فضای مجازی گردشگری و سایر فعالان که پروانه فعالیت آن‌ها از اول فروردین ۹۹ به بعد نیاز به تمدید داشت تا پایان سال دارای اعتبار خواهند بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: کسانی که قبل از تاریخ مذکور پروانه فعالیت آن‌ها به اتمام رسیده و اقدامی برای تمدید آن انجام نداده‌اند، این اقدام تخلف محسوب می‌شود و تا زمان تمدید مجدد پروانه اجازه فعالیت ندارند.

فلاحی ادامه داد: این افراد نیز می‌توانند از طریق سامانه‌های الکترونیکی پیش‌بینی‌شده در سایت این اداره کل اقدام به تمدید پروانه خود کنند و نیازی به حضور فیزیکی در ادارات شهرستانی یا استانی ندارند.

او اضافه کرد: این اقدام همچنین با هدف جلوگیری از انجام تردد‌های غیرضروری برای فعالان حوزه گردشگری و کارکنان این اداره‌کل با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان