روزهای سرد باشگاه داران البرزی
روزهای سرد باشگاه داران البرزی
شیوع ویروس کرونا این روزها علاوه بر خسارت های جانی که وارد کرده سبب شده تا بخش زیادی از اقتصاد جامعه آسیب ببیند، خسارت هایی که در گفت وگویی با بسیاری از این صنوف نه تنها هیچ گونه حمایتی از آنها صورت نگرفته، بلکه عنوان می کنند که در روزهایی که درآمدی ندارند به صورت مرتب هزینه های آبونمان و عوارض مالیات و شهرد اری را دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت،یکی از بخش هایی که به خصوص طی این یکی سالی که از شیوع این ویروس می گذرد دچار خسارت و آسیب جدی شده بخش ورزش و به نوعی باید گفت که باشگاه داران ما است.

بیش از یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی در البرز وجود دارند که بخش زیادی از آنها به دلیل تعطیلی های کرونایی خسارت های اقتصادی زیادی به آنها وارد شده این خسارت ها در حالی است که تعداد زیادی از افرادی که پیش از این تعطیلی ها در این باشگاه ها مشغول به فعالیت بودند از مربی گرفته تا نیروی خدمات نیز شغل خود را از دست داده و این روزها با مشکلات اقتصادی و معیشتی زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

البته در مقطعی از سال این باشگاه ها بازگشایی شد اما به قول کارشناسان فرهنگ سازی های بد و اینکه محیط باشگاه را از دیگر محیط ها از جمله مترو و مراکز خرید خطرناک تر توصیف کردند سبب شد تا استقبال چندانی از این اماکن صورت نگیرد و مجبور به تعطیلی دوباره شوند.

این تعطیلی ها در حالی انجام شده که باشگاه داران با وجود اینکه از درآمدی برخوردار نبودند مجبورند که هزینه های نگهداری، نگهبان و قبوض خدماتی را بپردازند که این مساله بار سنگینی را بردوش آنها تحمیل کرده است.

برخی از این باشگاه داران که ملک شان استیجاری بوده مجبور به واگذاری آن و آندسته نیز که صاحب ملک بودند این روزها با هزینه های مضاعف بی آنکه درآمدی داشته باشند مواجه اند.

تعدادی از این باشگاه داران در گفت وگویی از عدم تخصیص وام هایی که به قولی برایشان در نظر گرفته شده انتقاد و بوروکراسی های اداری و وثیقه های سنگین را مانعی برای دریافت این وام ها که اگر چه شاید تنها گوشه کوچکی از آسیبی که به آنها وارد شده آن هم برای یک مدت زمان کوتاه را می گیرد عنوان می کنند.

باشگاه داران البرزی که البته دیگر باشگاه های سراسر کشور نیز از این مساله مستثنی نیستند با مشکلات اقتصادی و معیشتی زیادی دست و پنجه نرم می کنند، مشکلاتی که تا کنون هیچ گونه راه حل اساسی برای آنها پیدا نشده و به قول معروف همگی اندر خم یک کوچه اند.

 

 

  • نویسنده : مانا روشن