برگزاری جشن سینما در پیک کرونا؟!
برگزاری جشن سینما در پیک کرونا؟!
در حالی که وزیر بهداشت نسبت به وزیر بهداشت درباره پیک زمستانی کرونا هشدار داده، دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر با انتشار فراخوان از برگزاری جشنواره در بهمن‌ماه خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی وکیل ملت، فراخوان سی و نهمین جشنواره  فیلم فجر منتشر و اعلام شد بهمن ماه ۱۳۹۹ در تهران با ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا توسط سازمان امور سینمایی و سمعی بصری برگزار می‌شود. این در حالی است که مسئولان برگزاری جشنواره بارها اعلام کرده‌اند به دلیل خطر قاچاق فیلم‌ها، امکان برپایی جشنواره به صورت آنلاین وجود ندارد.

فراخوان جشنواره در حالی منتشر می‌شود که تهران و برخی شهرها به دلیل وضعیت قرمز کرونایی، دو هفته تعطیل هستند. البته مسئولان جشنواره هنوز اعلام نکرده‌اند برگزاری آن به چه صورت است و آیا همانند سال‌های قبل نمایش فیلم‌ها در سالن‌های مردمی هم وجود دارد یا فقط به سینمای اهالی رسانه (کاخ جشنواره) محدود می‌شود. اگر هم قرار باشد صرفاً انتخاب و داوری فیلم‌ها ـ بدون نمایش برای اهالی رسانه ـ انجام گیرد که تحقیر جشنواره و تقلیل آن به یک مسابقه کوچک است.

باید منتظر ماند و دید جزئیات برپایی سی و نهمین جشنواره  فیلم فجر که روز شنبه توسط محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر این دوره اعلام می‌شود، چیست و جشنواره امسال چه تغییراتی نسبت به سال‌های قبل دارد؟

امسال  و در اردیبهشت‌ماه هم جشنواره جهانی فیلم فجر به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد و به سال آینده موکول شده است.

* فراخوان سی و نهمین جشنواره  فیلم فجر

با استعانت از خداوند متعال و در شرایطی که همه گیری ویروس کرونا تولیدات سینمایی و برگزاری جشنواره های فیلم را در ایران و جهان با محدودیت های متعددی مواجه کرده است، سی و نهمین جشنواره فیلم فجر همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده یک سال تلاش سینماگران ایرانی  که در این شرایط دشوار چراغ سینمای ایران را روشن نگه داشته اند و نیز اعتلای تولیدات سینمایی، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه‌های دینی و ایرانی، حمایت از سینمای خلاق و توسعه اقتصاد سینما بهمن ماه ۱۳۹۹ در تهران با ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا توسط سازمان امور سینمایی و سمعی بصری برگزار می‌شود.

بخش‌های اصلی:

الف- مسابقه سینمای ایران

۱- سودای سیمرغ (فیلم های سینمایی داستانی)

۲- مستند بلند

۳- کوتاه داستانی

ب- مسابقه تبلیغات سینمای ایران

مهلت ثبت نام بخش مسابقه سینمای ایران: ۱۶ آذر تا ۱۵ دی ماه ۹۹

مهلت ثبت نام مسابقه تبلیغات: ۱۶ تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹