صادرات دلیل گرانی مرکبات اعلام شد/ موز و انار در صدر گرانترین میوه‌های پائیزی
صادرات دلیل گرانی مرکبات اعلام شد/ موز و انار در صدر گرانترین میوه‌های پائیزی

در آخرین روز هفته سری به بازار میوه و تره‌بار قزوین زدیم که گرانی برخی میوه‌های پائیزی قابل مشهود است.

به گزارش وکیل ملت، حبیب‌الله صادقی‌پور، با اشاره به قیمت میوه و تره‌بار در بازار قزوین اظهار کرد: قیمت مرکبات از جمله سیب افزایش یافته و به بیش از ۱۰ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: قیمت میوه و تره‌بار در سال‌جاری به علت صادرات افزایش یافته است؛ از آنجایی که قزوین فاقد مرکبات است، مرکبات به قزوین وارد می‌شود.

رئیس صنف میوه‌فروشان قزوین عنوان کرد: قیمت پرتغال و نارنگی تقریبا از ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان، سیب ۵ تا ۸ هزار تومان و سیب سردخانه‌ای ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود؛ موز که در صدر گرانی‌ها قرار دارد با قیمت ۲۷ هزار تومان به فروش می‎رسد.

صادقی‌پور در ادامه به قیمت سبزیجات و صیفی‌جات اشاره و مطرح کرد: سیب زمینی با قیمت ۵ هزار تومان، خیار ۶ تا ۸ هزار تومان، گوجه فرنگی ۸ تا ۱۰ هزار تومان، صیفی‌جات ۸ هزار تومان، کاهو ۴ تا ۵ هزار تومان، سیر همدان از ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان و سیر الموت ۲۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی اضافه کرد: مرکبات و صیفی‌جات همچون گوجه فرنگی و خیار و سیب‌زمینی به اندازه نیاز مردم در بازار موجود بوده و مشکل اساسی، گرانی مرکبات به دلیل صادرات است.

رئیس صنف میوه‌فروشان قزوین با اشاره به میوه‌های شب یلدا اضافه کرد: با شرایط موجود کرونایی، پیش‌بینی می‌شود مردم از برگزاری مراسم شب یلدا پرهیز کنند و بعید است مردم قدرت خرید مرکبات را برای این شب داشته باشند. هندوانه هم‌اکنون در بازار عرضه نمی‌شود و آناناس هم کمیاب است.

وی در پایان قیمت سایر محصولات در بازار را به شرح زیر اعلام کرد:

*هویج: ۷ تا ۸ هزار تومان

*کرفس: ۵ تا ۶ هزار تومان

*کیوی: ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان

*شلغم: ۵ هزارتومان

*لبو: ۵ تا ۶ هزار تومان

*انار ساوه و شیراز: ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان

*لیموشیرین: ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان

*به اصفهان: ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان

*گلابی دوشیز: ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان

  • منبع خبر : صبح قزوین