کاهش همه‌گیری کرونا در قزوین/ ۴۶۶بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند
کاهش همه‌گیری کرونا در قزوین/ ۴۶۶بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۸ بیمار جدید با علائم حاد تنفسی پذیرش شده و هم اکنون ۴۶۶ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش وکیل ملت، جلال رحمانی  با اشاره به نتایج اعمال محدودیت‌ها در سطح استان اظهار کرد: همه‌گیری ویروس کرونا نسبت به هفته‌های گذشته در استان کاهش یافته به طوریکه حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد در برخی از شهرستان‌ها کاهش یافته است، اما این بدان معنا نیست که وضعیت به حالت عادی بازگشته است.

وی افزود: بیشترین نگرانی ما از گردهمایی‌های خانوادگی و مراسم‌هایی است که مردم در آن شرکت می‌کنند انتظار داریم با توجه به اعمال محدودیت در دو هفته گذشته و تمدید آن برای هفته آینده، شاهد کاهش چشمگیر بیماری طی هفته‌های آتی در سطح استان باشیم.

جان باختن ۷ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۷۸ نفر از هم‌استانی‌ها با علائم حاد تنفسی پذیرش شده و هم اکنون ۴۶۶بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

این مقام مسئول عنوان کرد: از مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های استان ۱۱۸نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری بوده و از این تعداد ۵۵ نفر با حال عمومی بد به دستگاه‌های کمک تنفسی متصل هستند.

وی در پایان گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر از هم استانی‌‌ها در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  • منبع خبر : صبح قزوین