اجرای موفق طرح شهید سلیمانی؛ ۲۰۰ بیمار کرونایی قزوین در خانه بهبود یافتند
اجرای موفق طرح شهید سلیمانی؛ ۲۰۰ بیمار کرونایی قزوین در خانه بهبود یافتند

اجرای موفق طرح شهید سلیمانی؛ ۲۰۰ بیمار کرونایی قزوین در خانه بهبود یافتند

به گزارش وکیل ملت، پیمان نامدار ،با اشاره به تاثیر محسوس و بالای اجرای طرح محله‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی در کاهش و بهبود بیماران کرونایی در سطح محلات اظهار داشت: با اجرای موفقیت‌آمیز این ۲۰۰ بیمار کرونایی استان قزوین بدون مراجعه به بیمارستان و با مراقبت نیروهای جهادی در منزل بهبود پیدا کردند.

وی ادامه داد: البته این بهبودها به معنی عادی شدن شرایط نیست و مردم باید تا خروج کامل استان قزوین از وضعیت قرمز و نارنجی محدودیت‌های کرونایی را با جدیت تمام اجرا کنند.

‌وی اضافه کرد: با توجه به خدمات ارائه‌شده توسط نیروهای جهادی و مردمی قرارگاه شهید سلیمانی به خانواده‌های دارای بیمار کرونایی میزان مراجعه این بیماران به مراکز درمانی و بیمارستانی ما کاهش قابل توجهی داشته و جمعیت بیماران کرونایی سرپایی و بستری ما حدود ۲۰ درصد کمتر شده است.

نامدار با بیان اینکه ۶۱ نیروی مردمی و جهادی در شهرستان قزوین با تیم نظارت دانشگاه علوم پزشکی در طرح محله‌محور شهید سلیمانی همکاری می‌کنند، ادامه داد: با تلاش این نیروهای جهادی تاکنون موفق شدیم که ۱۰۹ نفر از افراد با سن بالای ۶۵ سال و همچنین دارای بیماری مزمن را تحت قرنطینه معکوس نگه داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی قزوین یادآور شد: همچنین در راستای اجرای طرح یادشده ۳۰۷ فرد مشکوک به ابتلا به کرونا در خانه قرنطینه و ایزوله کرده‌ایم تا از تماس آنها با سایر افراد جامعه و انتشار آلودگی جلوگیری شود و تا حد ممکن بتوانیم بحران کرونا در نطفه شکل‌گیری خفه کنیم.

لزوم حمایت خیران از نیروهای جهادی

نامدار با تاکید بر ضرورت حمایت خیران از نیروهای جهادی و مردمی طرح شهید سلیمانی گفت:‌ برای تهیه اقلام بهداشتی و حفاظتی از این نیروهای جهادی مانند ماسک و گان با کمبودهایی روبه‌رو هستیم که امیدواریم با مساعدت قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا و همچنین مشارکت خیران با مشکلی در این حوزه مواجه نشویم.

وی افزود: همچنین مهمترین نگرانی ما در حوزه شیوع کرونا مربوط به مراسم جمعی مانند ترحیم، عروسی و جشن تولد است و به همین خاطر از دستگاه قضائی خواسته‌ایم با برپاکنندگان چنین مراسمی برخورد جدی کند. ضمن اینکه از خانواده‌های هم‌استانی هم تقاضا داریم به هیچ عنوان به چنین مراسمی نروند.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم