توزیع انبوه مرغ گرم در فارس
توزیع انبوه مرغ گرم در فارس

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس از توزیع گسترده مرغ گرم از امروز در استان خبرداد.

به گزارش وکیل ملت، صمد رنجبری گفت: از امروز تامین نهاده‌ها به صورت ۱۰۰ درصد از طریق وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌شود و مرغداران دیگر نیاز به تامین نهاده‌ها از بازار آزاد ندارند.

وی با بیان اینکه تامین نهاده‌های مصوب از طریق سامانه بازارگاه انجام می شود، افزود: با توجه به گشایشی که در تامین نهاده‌ها و تسریع تامین آن انجام شده است توزیع مرغ نیز به همین نسبت افزایش پیدا می‌کند.
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس گفت: تامین و توزیع به موقع نهاده‌ها سبب متعادل شدن نرخ تخم مرغ و مرغ در بازار می‌شود تا جایی که مصرف‌کننده و تولید کننده ضرری نکنند.
رنجبری با بیان اینکه نهاده‌های مورد نیاز استان فارس به تفکیک ماه و تفکیک نهاده مورد نیاز مثل جو، ذرت و کنجاله سویا مشخص می‌شود، تاکید کرد: به صورت روزانه رصد و پایش می‌کنیم که نیاز مورد نیاز استان تامین شود.
مصرف روزانه مرغ در استان فارس بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن است، اما ظرفیت مرغداری‌های این استان بیش از نیاز داخلی است و همواره در استان فارس مازاد بر مصرف مرغ تولید می‌شود.
شرکت پشتیبانی امور دام فارس نیز با هدف متعادل کردن قیمت مرغ و برطرف کردن کمبود بازار روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت ۱۵ هزار تومان روانه بازار می‌کند.
  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما