طرح نظارتی شب یلدا از ۲۵ آذرماه در استان فارس آغاز می‌شود
طرح نظارتی شب یلدا از ۲۵ آذرماه در استان فارس آغاز می‌شود

معاون بازرسی سازمان صمت استان فارس از آغاز طرح نظارتی ویژه شب یلدا از ۲۵ آذرماه با هدف کنترل قیمت کالاهای مورد نیاز این شب در استان خبر داد.

به گزارش وکیل ملت، محمد ابراهیم صداقت در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به این موضوع که برگزاری مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، در روزهایی که ویروس کرونا همه را درگیر خود کرده است صحیح نیست اظهار داشت: امسال با هدف جلوگیری از تخلفات، طرح ویژه تشدید نظارت شب یلدا در استان فارس را از ۲۵ آذرماه با هدف کنترل قیمت کالاهای مورد نیاز این شب اجرا خواهیم کرد.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس با بیان اینکه در قالب این طرح و با همکاری سایر دستگاه‌ها در دو شیفت صبح و بعد از ظهر نظارت بر بازار انجام می‌شود، از رصد جدی قیمت‌ها در قالب این طرح نظارتی خبر داد و گفت: اولویت نظارت را نیز بر انواع شیرینی، آجیل، خشکبار، میوه به ویژه هندوانه و انار قرار داده‌ایم.

صداقت با بیان اینکه در روزهای اخیر با مشاهداتی که از بازار داشتیم هیچ کمبودی در زمینه این اقلام وجود ندارد، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم در روزهای انتهایی نزدیک به یلدا، به بهانه کمبود برخی از اقلام افزایش قیمتی نداشته باشیم.

معاون بازرسی سازمان صمت استان فارس اظهار داشت: طرح نظارت ویژه شب یلدا با همکاری دستگاه‌های مرتبط همچون اتحادیه‌ها، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی آغاز می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس هم افزود: از ابتدای تشکیل قرارگاه ربیع، تشدید نظارت‌ها و برخورد قاطع با محتکران و گران‌فروشان در دستور کار است و در این راستا و در جهت اثربخشی هر چه بیشتر، پرونده‌های متشکله در این بازرسی‌ها خارج از نوبت رسیدگی و متخلفان اعمال قانون می‌شوند.

غلامرضا سالاری از همراهی سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، سازمان صمت، اتاق‌های اصناف، جهاد کشاورزی و غیره در گشت‌های نظارتی خبر داد و اضافه کرد: پایش دقیق وضعیت بازار با هدف مقابله با هر گونه اخلال در عرضه اقلام اساسی با همکاری دستگاه‌های متولی به صورت مستمر انجام می‌شود ولیکن نقش کلیدی شهروندان در برقراری آرامش در بازار مسئله ای انکارناپذیر است که امیدواریم با افزایش ارتباط دو سویه مردم و دستگاه‌های نظارتی شاهد ارتقای کیفیت نظارت‌ها و به تبع آن کاهش تخلفات باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم