استاندارد «زیر پله ای» خیانت به تولید
استاندارد «زیر پله ای» خیانت به تولید
سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، نامگذاری که نشان از توجه و اهمیت معظم له به بخش صنعت و تولید داخلی کشورمان دارد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، علی رغم توصیه های موکد رهبری انقلاب مبنی بر لزوم توجه هر چه بیشتر به تولید داخلی و برداشتن موانع  اما مشکلات بسیاری از نوسانات نرخ ارز گرفته تا کمبود مواد اولیه و بوروکراسی های اداری سبب شده تا بخش تولید و صنعت ما امروز با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کنند.

این مشکلات سبب شده تا تولید کنندگان ما که شاید مهم ترین هدف و انگیزه شان از ادامه دادن این راه ارتزاق نیروی کارشان است، همین یک انگیزه را نیز در حال از دست دادن هستند.

جدا از موارد و مشکلاتی که عنوان شد یکی دیگر از مسایلی که تولید کنندگان ما را با چالش مواجه کرده، استاندارد سازی کالا ها است.

استاندارد سازی کالاها که خود تولید کننده ها نیز با هدف بهبود کیفیت محصولات شان به آن اعتقاد داشته و یکی از الزامات برای تولید محصولات خود را استاندارد سازی قرار داده اند.

اما با یک گشت کوتاه در مراکز فروش به خوبی به این واقعیت خواهید رسید که گویی این استاندارد سازی کالاها تنها برای تولید کنندگانی است که مالیات، عوارض، بیمه و بسیاری دیگر از هزینه ها را می پردازند.

در این میان افرادی نیز هستند که به صورت زیر زمینی اقدام به تولید کالاهایی بی کیفیت که علاوه بر نداشتن استانداردهای لازم با قیمت هایی بسیار پایین تر به بازار عرضه و سبب می شوند.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که با توجه به رکورد اقتصادی و مشکلات مردم در این بخش تمایل به خرید اینگونه کالاها با علم به پائین بودن کیفیت شان در حال افزایش است.

نتیجه این استانداردهای زیر پله ای امروز این شده که آن دسته از تولید کننده هایی که تمام هم و غم شان ارائه اجناس با کیفیت بالا هستند متضرر و از سوی دیگر خریداران کالاهای بی استاندارد نیز پس از مدت کوتاهی شاهد  از بین رفتن جنس و پول شان باشند.

ای کاش در سال جهش تولید مسوولان برای یک بار هم که شده چشم خود را بر روی واقعیت ها گشوده و اجازه ندهند که بخش تولید و صنعت ما که امروز ارتزاق کننده سفره کارگران بسیاری هستند بیشتر از این دچار آسیب شوند.

 

  • نویسنده : مانا روشن