بیش از ۲ هزار واحد مسکونی مددجویی در کردستان بازسازی می‌شود
بیش از ۲ هزار واحد مسکونی مددجویی در کردستان بازسازی می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده بین این نهاد و استانداری کردستان بیش از ۲ هزار واحد مسکونی مددجویان زیرپوشش این نهاد تعمیر و بازسازی می‌شود.

به گزارش وکیل ملت، محمدرسول شیخی‌زاده روز دوشنبه در گفت‌وگوی خبری اظهار داشت: در قالب این تفاهم‌نامه، ۱۱ میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان برای کمک به تعمیرات ۲ هزار و ۱۶۹ واحد مسکن مددجویان شهری و روستایی اختصاص داده شده است.

وی افزود: این میزان اعتبار برای ساخت ۸۹۹ مورد سرویس بهداشتی و حمام، ۶۵۷ مورد ایزوگام منازل و ۶۱۳ مورد لوله‌کشی گاز این واحدها اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: ۵۰ درصد از این میزان اعتبار در نظر گرفته شده از محل اعتبارات استانداری و ۵۰ درصد نیز توسط این نهاد تامین و تلاش می‌شود این خدمات تا پایان سال جاری به مددجویان ارائه شود.

وی به احداث پنج واحد مسکونی توسط یکی از خیران سنندجی برای مددجویان زیرپوشش این نهاد نیز اشاره کرد و گفت: این شخص خیر برای احداث این تعداد واحد یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان کمک کرده است.

شیخی‌زاده تاکید کرد: اولویت کمیته امداد در زمینه تامین مسکن مددجویان، خانواده‌های دارای زنان سرپرست، ایتام، بیماران زمین‌گیر و خانواده‌های بالای سه نفر جمعیت است.

در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد استان بوده و از حمایت‌های این نهاد بهره‌مند می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا