رانندگان در محورهای ارتباطی جنوب کرمان با احتیاط تردد کنند
رانندگان در محورهای ارتباطی جنوب کرمان با احتیاط تردد کنند

مجتبی رئیسی گفت: با توجه به بارش باران و لغزنده بودن برخی از محورهای ارتباطی منطقه، رانندگان با احتیاط بیشتر تردد کنند.

به گزارش وکیل ملت، مجتبی رئیسی با بیان این مطلب که کلیه محورهای ارتباطی جنوب کرمان باز است، گفت: با توجه به بارش باران و لغزنده بودن برخی از محورهای ارتباطی منطقه، رانندگان با احتیاط بیشتر تردد کنند.

سرپرست معاونت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان افزود: تصاویر دریافتی از دوربین های نظارت تصویری و گشت های راهداری در سطح محورهای ارتباطی جنوب استان حکایت از بارش باران در محورهای حوزه استحفاظی این  منطقه دارد.

وی ادامه داد: هشدارهای سازمان هواشناسی برای امروز در جنوب استان کرمان، بارش پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی شده از این رو رانندگان با احتیاط در جاده های جنوب کرمان تردد و با گشت های راهداری همکاری کنند.

رئیسی از آماده باش ۱۷٠ نفر راهدار و ۱۳۵ دستگاه راهداری خبر داد و گفت: رانندگان هنگام بارندگی در جاده ها جوانب احتیاط را رعایت و به توصیه های راهداران اطلاعیه های مرکز مدیریت راه ها که از طریق رسانه ها و فضایی مجازی اطلاع رسانی می شود، توجه کنند.

سرپرست معاونت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان تصریح کرد: رانندگانی که در هنگام بارندگی در حاشیه راه ها توقف می کنند، توجه داشته باشند در این مواقع دید راننده و خودروی در حال حرکت به دلیل شرایط جوی، کاهش می یابد و خطر برخورد را افزایش می دهد.

وی با تاکید بر این که هم اکنون کلیه محورهای جنوب استان باز و تردد در جریان است، گفت: به منظور احتمال شدید بارندگی در ارتفاعات و جاری شدن سیلاب در رودخانه ها، احتمال سیلابی شدن آبنماها وجود دارد.

رئیسی از آماده باش مرکز مدیریت راه ها برای رصد وضعیت جوی و هماهنگی گشت های راهداری خبر داد.

سرپرست معاونت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان بیان کرد: مرکز مدیریت راهها با شماره تماس ۱۴۱ آماده دریافت گزارش های تخریب محورها و اطلاع رسانی از وضعیت جوی جاده ها برای مسافران و رانندگان است.

وی در خاتمه عنوان کرد: با توجه به بارندگی های شب گذشته تا کنون هیچ گونه خسارتی تا این زمان به راه های و محورهای ارتباطی جنوب استان وارد نشده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری شبستان