رزمایش «همدلی و احسان» در کرمان؛ توزیع ۷۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی
رزمایش «همدلی و احسان» در کرمان؛ توزیع ۷۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در کرمان گفت: امروز چهارمین مرحله رزمایش همدلی و احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کار خود را آغاز می‌کند که طی آن ۳۱ هزار بسته معیشتی و ۳۹ هزار بسته بهداشتی توزیع می‌شود.

به گزارش وکیل ملت، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان کرمان بیان داشت: همچنین این ستاد در بحث ساخت واکسن کرونا که نخستین واکسنی است که در سطح کشور کد اخلاق را دریافت کرده و وارد فاز مطالعه بالینی شده است، موفق بوده است.

روح‌اللهی تصریح کرد: خط تست فوری بیماری کرونا نیز توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) راه‌اندازی شده است و تعداد زیادی از آن در اختیار وزارت بهداشت و مناطق محروم قرار گرفته است.

وی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹، ستاد چهار مرحله رزمایش کمک‌های معیشتی و بهداشتی را برگزار و آن را در میان مردم نیازمند توزیع کرده است.

روح‌اللهی خاطرنشان کرد: همچنین ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در مناطقی که به دلیل بلایای طبیعی با مشکل مواجه شدند، موفق شده است اقدامات خوب و قابل ملاحظه‌ای را برای قشر آسیب‌پذیر انجام دهد.

وی ابراز داشت: ایجاد اشتغالزایی در مناطق محروم و سرمایه‌گذاری نیز از دیگر فعالیت‌های مهم این ستاد است که تمام این خدمات به برکت خون شهدا و امام آنهاست.

روح اللهی عنوان کرد: امروز چهارمین مرحله رزمایش همدلی و سلامت احسان ستاد فرمان امام (ره) کار خود را آغاز می‌کند که طی آن ۳۱ هزار بسته معیشتی و ۳۹ هزار بسته بهداشتی توزیع می‌شود.

وی اذعان داشت: محوریت تمام اقدامات این ستاد نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه و جماعات شهرستان‌ها هستند که با همکاری گروه‌های جهادی، هیئت‌های مذهبی، خیریه‌ها و سمن‌ها انجام می‌گیرد.

روح‌اللهی تصریح کرد: چهارمین مرحله رزمایش ما همزمان با طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا که به‌صورت محله به محله و خانه به خانه در حال انجام است، و قرار است بسته‌های بهداشتی و غذایی آن با نظر مجموعه استانداری، بسیج و ستاد در اختیار کسانی قرار گیرد که به نوعی از بیماری کرونا آسیب دیدند.

وی اظهار کرد: مجموعه سپاه و بسیج انصافا در تمام مراحل کاری ستاد اجرایی پا به پای ما حرکت کرده و دست ما بوده‌اند و تمام گروه‌های جهادی از کار و زندگی خود گذشتند تا ما موفق شدیم این رزمایش‌ها را برگزار کنیم و همچنین سمن‌ها و خیریه‌ها همواره همراه ما بوده‌اند.

رزمایش همدلی و احسان عبادی و الهی است

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: حرکت خداپسندانه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کاملا جهادی، وسیع و به موقع و در این حوادثی که این روزها با شرایط موجود به مردم تحمیل شده، حضوری موثر داشته است.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی هم در بخش امدادرسانی و هم درمانی و همچنین سایر حوزه‌های دیگر که نیازمندی وجود دارد، در صف مقدم ایستاده و با مدیریت کامل، قدرتمند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد و در کنار بقیه مجموعه‌های خدمت‌رسان اعم از نهادها و خیریه‌ها فعالیت می‌کنند‌.

علیدادی‌سلیمانی تصریح کرد: شعار رزمایش امروز ستاد اجرایی فرمان امام (ره) دارای سه واژه است که در فرهنگ ما قابل توجه و ارزشی هستند که یکی از آنها واژه احسان است.

وی تصریح کرد: واژه دیگر، همدلی است که رمز موفقیت انسان‌ها نیز به‌شمار می‌رود، همدلی از همکاری بسیار بالاتر است و به آن ارزش می‌دهد به این معنا که دل‌ها و روحیه‌ها در کنار هم قرار می‌گیرد تا کار مهم و بزرگ اجرایی شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه واژه دیگر که این روزها زیاد با آن سروکار داریم، بحث سلامت است، ادامه داد: از آنجا که همواره دارنده آن هستیم، قدر این نعمت ارزشمند الهی را نمی‌دانیم، اما هنگامی که با مشکل مواجه شویم، قدر آن را می‌دانیم.

علیدادی‌سلیمانی خاطرنشان کرد: با توجه به همین شرایط بسیج به یاری تیم‌های پزشکی آمد و ستاد اجرایی نیز در هر دو عرصه پشتیبانی و خدمات‌رسانی خوش درخشیده است.

وی اذعان داشت: این رزمایش کاملا عبادی و الهی است در راستای ماموریت‌هایی است که در شرع مقدس خداوند برای ما انسان‌ها به عنوان یک وظیفه اجتماعی مشخص کرده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس