بودجه البرز از آخر دوم شد
بودجه البرز از آخر دوم شد
این روزها بحث داغ بودجه سال 1400 در حالی مطرح شده، که بودجه البرز سرزمین ایران کوچک با وجود ظرفیت های بی شماری که قابلیت از بالقوه به بالفعل درآمدن دارد شگفتی ساز شده و این استان از آخر در این بخش دوم شده است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، با۹۳۴ میلیارد تومان در بین ۳۱ استان کشور در مقام سی ام قرار گرفته و تنها یک پله با قم به عنوان آخرین استان در کشور بحث تخصیص بودجه قرار گرفته است.

این بودجه در حالی به البرز تخصیص یافته که این استان از بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند ملی که علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور قابلیت صادرات به دیگر کشورهای منطقه و حتی دنیا را دارند، بهره مند است.

این قابلیت ها نیز در حالی در البرز وجود دارند که این استان به شدت از مشکلات زیر ساختی در بخش های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی  و ورزشی رنج می برد، مشکل زیر ساختی در تمام شهرستان های این استان و در بخش های مختلف آن وجود دارد که سبب شده تا البرز با وجود این همه پتانسیل به درستی نتواند از قابلیت هایش بهره گیرد.

از سوی دیگر برای ترمیم مشکلات البرز در بخش زیر ساختی، پروژه های ناتمام بسیاری در تمام بخش ها از اقتصادی گرفته تا ورزشی در البرز وجود دارد که همگی معطل تامین بودجه هستند، اما با این بودجه ای که در سال ۱۴۰۰ برای البرز در نظر گرفته شده به نظر نمی رسد که بتوان قدم موثری برای این نهایی شدن این پروژه ها که می توانند تا حدود زیادی مشکل زیر ساختی البرز را برطرف نمایند برداشت.

پس از روشن شدن تکلیف اعتبار در نظر گرفته شده این استان در بودجه ۱۴۰۰ تیرهای شناخته شدن مقصر به سمت مسوولان از استاندار تا نمایندگان مجلس نشانه رفته است، هر کسی به دنبال این است که یک نفر را مقصر عنوان کند.

ای کاش آقایان در این روزهای حساس به جای در به در دنبال مقصر بودن به یک وحدت رویه برسند که اجازه ندهند حق استانی با این همه ظرفیت که امروز بزرگ ترین شهرک صنعتی کشور در آن  به دلیل نبود زیر ساخت ها در بخش حمل و نقل تامین کننده نیروی استان های دیگر نشود، این در حالی است که البرز از مشکل بیکاری رنج می برد و ضرب المثل آب در کوزه ما گرد جهان می گردیم مصداق بارز این روزهای این استان است.

ای کاش کسانی که خود را بارها و بارها انقلابی و مدافع ارزش ها و منافع مردم می نامند دست از شعارهای تو خالی کشیده و با تکان دادن خود نشان دهند که مرد عمل هستند نه حرف.

حرف و شعار دادن که آسان است، اما ای کاش حرف هایتان را در صحنه بزرگ دفاع از البرز عملی کنید چرا که مردم این دیار سال ها است که از حرف های بی اساس و توخالی خسته اند.

آنقدر  این روزها بازار داغ تغییرات شبانه مدیران و روی کار آمدن افرادی از ناکجاآباد در البرز داغ شده و به دغدغه اصلی برخی از آقایان

تبدیل شده که گویی حواس شان از بودجه و منافع مردم دور شده، اگر اندکی از رایزنی هایتان برای جابه جایی مدیران فارغ شدید بد نیست نیم نگاهی نیز به منافع استان و مردم بکنید.

وقت برای شعار دادن و رایزنی های شبانه جابه جا کردن مدیران زیاد است، تا دیر نشده به فکر احقاق حق البرز سرزمین ایران کوچک باشید.

 

 

  • نویسنده : مانا روشن