پرونده مالباختگان دهکده آبی پارس در یک قدمی بررسی مجدد
پرونده مالباختگان دهکده آبی پارس در یک قدمی بررسی مجدد
به دنبال تجمع روز گذشته تعدادی از مالباختگان دهکده آبی پارس، شنیده ها حاکی از به جریان افتادن دوباره این پرونده دارد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، غلامرضا خلیلی نماینده تجمع کنندگان در گفت وگویی با خبرنگار ما عنوان کرد: نامه ای که در آن گزارش پرونده بیان شده بود به دفتر ریاست قوه قضاییه تحویل و مقرر شده بود که به آقای رییسی تحول و پس از ارجاع به بنده اطلاع رسانی شود.

وی اضافه کرد: همچنین خواسته هایمان را نیز در چند خط نوشته و تحویل دفتر ریاست قوه قضاییه دادیم.

خلیلی گفت: امروز به ما اعلام کردند که آقای رییسی دستور بررسی خواسته معترضان را به صورت ویژه داده اند.

وی ادامه داد: همچنین گویی مقرر شده که طی هفته های آینده پرونده به جریان مجدد افتاده و روند جدیدی به خود بگیرد.

خلیلی گفت: یکی از مهم ترین خواسته های معترضان این است که نفر اصلی که در واقع مالک این اراضی است در واقع تحت نظر باشد چرا که به عقیده ما کسانی که در این رابطه بازداشت شده اند افرادی هستند که نقش زیادی در این پرونده ندارند.

وی ادامه داد: در نامه ای که توسط شرکت کنندگان امضا و تحویل حوزه ریاست قوه قضاییه شد مواردی از جمله تقاضای رسیدگی ویژه به پرونده، نقض قرار منع تعقیق خانم ص.س، دستگیری متهمان فراری ح. ز، ا .ت و تقاضای تسریع در رسیدگی به پرونده مطرح شده است.

نماینده تجمع کنندگان با بیان اینکه تجمع بهدی مقابل دادگاه ویژه خواهد بود عنوان کرد: توافق تا زمانی که ضمانت اجرایی نداشته باشد به امضا نمایندگان نخواهد رسید.

تعدادی از مالباختگان دهکده آبی پارس روز سه شنبه در مقابل حوزه دفتر ریاست قوه قضاییه تجمع کردند.

این تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامینی از جمله به موضوع پولشویی و معاملات صوری دهکده آبی پارس ورود نمائید، پرونده کلاهبرداری بزرگ دهکده آبی پارس پس از گذشت ۲ سال بدون نتیجه مانده است و نقض قرار یکی از اعضای این دهکده خواسته غیر قابل مذاکره خواستار بررسی و روشن شدن وضعیت مالباخته ها شدند.

شرکت آرون یا همان دهکده آبی پارس قبل از شروع فعالیتش از مردم با این بهانه که در ازای پرداختی هایشان ماهانه سودی به آنها تعلق می گیرد اخذ کرده است.

این در حالی است که طی ۲ سال گذشته هیچ مبلغی به حساب این افراد پرداخت نشده است.

  • نویسنده : مانا روشن