با حکم مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، غلامحسین حقدادی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان به علت ماجرای خودکشی دختر نوجوان در مرکز بهزیستی از سمت خود عزل شد.

حمیدرضا پوریوسف، مدیرکل بهزیستی استان با اعلام این خبر و در پاسخ به این سوال که آیا عزل معاون وی با پرونده خودکشی ساجده در خانه سلامت بهزیستی مرتبط بوده است؟ گفت: بله قطعا به همین دلیل بوده است، به خاطر این که شرایط زودتر سازمان دهی شود و بتوانیم شرایط بعد این حادثه را به سرعت مدیریت کنیم وجلوی بروز این گونه مسائل را بگیریم و پیشگیری شود این تصمیم گرفته شد.
او افزود: شاهرودی، به عنوان سرپرست این معاونت منصوب شد. خانم شاهرودی پیش از این به عنوان کارشناس مسئول حوزه امور اجتماعی و آسیب‌ها و خطرات اجتماعی فعالیت می‌کرده است.
مدیرکل بهزیستی استان در پاسخ به این سوال که سرپرست جدید این معاونت در گذشته در مسائلی مانند آتش سوزی یکی از مراکز نگهداری کودکان بهزیستی که دچار حریق شده بود مقصر شناخته شده بوده یا خیر؟ ادامه داد: در ماجرای مطرح شده درباره آتش سوزی مرکز بهزیستی، طبق نظر دستگاه قضایی اداره کل بهزیستی مقصر شناخته نشد
پور یوسف در پاسخ به این سوال که حقدادی معاون سابق به کدام بخش منتقل شده است؟ بیان کرد: آقای حقدادی فعلا به مرخصی رفته است تا بعد تصمیم گیری شود.همچنین دو روز قبل نیز معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت و گویی از برنامه ریزی برای تغییرات در مدیریت کلان بهزیستی استان در پی اتفاق ناگوار خودکشی دختر ۱۵ ساله مشهدی در مرکز خانه سلامت بهزیستی خبر داد.

معاون دادستان مشهد نیز هفته گذشته از اعلام جرم علیه پوریوسف مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، حقدادی معاون اموراجتماعی بهزیستی استان، رئیس بهزیستی مشهد و مدیرمسئول مرکز خانه سلامت خبر داده بود.
  • منبع خبر : خراسان