راه‌اندازی پویش “همراهی تا رهایی” به منظور پیشگیری از کرونا در سبزوار
راه‌اندازی پویش “همراهی تا رهایی” به منظور پیشگیری از کرونا در سبزوار

رئیس سازمان نظام پزشکی سبزوار گفت: پویش “همراهی تا رهایی” با استفاده ار الگوی جدید در جهت حفظ و توسعه سلامت و پیشگیری از ویروس کرونا در سبزوار ایجاد شد.

به گزارش وکیل ملت، دکتر محمد شوریده یزدی امروز پنجشنبه در مراسم راه‌اندازی پویش “همراهی تا رهایی” عنوان کرد: این پویش با هدف کاهش شیوع ویروس کرونا با همکاری سازمان‌های مردم نهاد سبزوار فعال شده و تا ۲۰ اسفند ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: تا کنون از سه مرحله پیک کرونا در کشور عبور کرده‌ایم علاوه بر تبعات اقتصادی این ویروس، خستگی مفرط در مردم و کادر درمان مشاهده می‌شود بنابراین به منظور کاهش شیوع این ویروس پویش همراهی تا رهایی به وسیله سمن‌ها در سبزوار ایجاد شده که از توانمندی آن‌ها بهره‌مند شویم.

رئیس سازمان نظام پزشکی سبزوار گفت: از طریق این پویش بنا داریم مردم همچون ماه‌های گذشته وارد عمل شده و با حساسیت و رعایت پروتکل‌ها از پیک چهارم کرونا که سخت‌تر از مراحل گذشته است تا حدی جلوگیری شود و  فصل پیش رو به زمستانی گرم و دلنشین تبدیل شود.

شوریده یزدی افزود: پویش همراهی تا رهایی سه هدف عمده فرهنگی و اطلاع رسانی، معیشتی و تجهیزاتی دارد و از ظرفیت اصحاب رسانه در جهت اطلاع رسانی نیز استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین توزیع بسته‌های بهداشتی و معیشتی با کمک قرارگاه مردمی شکست کرونا سبزوار و همچنین خرید تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی بیماران کرونایی از طریق مجمع خیران سلامت همچون ماه‌های گذشته پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی سبزوار گفت: پیگیری امور فرهنگی، تامین بسته‌های معیشتی و اقلام بهداشتی و خرید تجهیزات مورد نیاز درمانی در  پویش مردمی “همراهی تا رهایی” با همکاری سمن‌ها، مساجد، هیأت‌های مذهبی و توان مردم پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از طریق این پویش وسایل حفاظت فردی و نیازهای تجهیزاتی بیمارستانی و مراکز درمانی بیماران کرونایی، کمک به معیشت خانواده‌ها و گروه‌های در معرض خطر تامین می‌شود.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا