ستاد طرح حمایت از فرزند معنوی در ادارات خراسان جنوبی تشکیل ‌می‌شود
ستاد طرح حمایت از فرزند معنوی در ادارات خراسان جنوبی تشکیل ‌می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر ایجاد ستاد در همه ادارات برای تحقق طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» به ریاست بالاترین مقام دستگاه تاکید کرد.

به گزخرش وکیل ملت، ناصر خوش خبر در نشست طرح اکرام ایتام و محسنین (هر کارمند، حامی فرزند معنوی) که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: مشارکت در این طرح، فرصتی است که می‌تواند اثرات معنوی ماندگاری در زندگی افراد حامی داشته و پشتوانه خوبی برای ایتام و محسنین باشد.

وی به نقش تاثیرگذار سازمان‌های مردم نهاد (سمن) در جهت اجرای هرچه بهتر این طرح اشاره کرد و افزود: رابطین ستادی برای اجرای طرح هر کارمند، حامی فرزند معنوی در ادارات فعالیت کرده و اقدامات دستگاه‌ها را به دبیرخانه طرح گزارش کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی بر استفاده از همه ظرفیت رسانه‌ای در جهت تبیین، تشویق و اقناع سازی افکار عمومی به ویژه در کارکنان و خدمات‌گیران دستگاه‌های اجرایی نیز تاکید کرد.

وی از فرمانداران و دبیرخانه ستاد خواست از همه ظرفیت‌های موجود استان استفاده کنند و با تشکیل جلسات هفتگی، ضمن رصد ادارات کل و ادارات شهرستانی، روش‌های موثری که توسط استان‌های دیگر برای اجرای این طرح انجام شده را مورد ارزیابی قرار دهند.

خوش خبر گفت: تلاش مجدانه برای تحقق طرح “هر کارمند، حامی فرزند معنوی” در دستور کار قرار گرفته است.

وی به پیشتازی مردم فهمیم و خیرخواه استان در کمک‌های انسان دوستانه اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح یکی از موضوعات بسیار مهم است که همه باید به دور از حاشیه‌سازی، در جهت تحقق اهداف طرح با جدیت تلاش کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی نیز در این نشست گزارش کاملی از وضعیت تحقق طرح «هر کارمند حامی فرزند معنوی» تاکنون ارائه کرد.