افتتاح پروژه‌های بالای ۹۰ درصد پیشرفت در خراسان شمالی طی دهه فجر
افتتاح پروژه‌های بالای ۹۰ درصد پیشرفت در خراسان شمالی طی دهه فجر

استاندار خراسان شمالی گفت: تمامی پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد تا دهه فجر جمع‌بندی و با تخصیص اعتبارات لازم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش وکیل ملت، شیروان محمدعلی شجاعی عصر امروز در سفر به شهرستان شیروان با اشاره به پیگیری شرایط پروژه‌های عمرانی این شهرستان اظهار کرد: تمامی پروژه‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد تا دهه فجر جمع‌بندی و با تخصیص اعتبارات لازم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از اولویت‌بندی اجرای سایر پروژه‌ها نیز خبر داد و گفت: باید پروژه‌های سرمایه‌گذاری حوزه شهری توسط شهرداری شیروان به سوددهی برسد و تمامی پروژه‌های معطل‌مانده نیز از سوی متولیان باید اجرایی شود.

استاندار خراسان شمالی از تخصیص ۱۹ میلیارد تومان اعتبار برای این شهرستان خبر داد و افزود: بر اساس اولویت‌های مصوب شیروان اعتبار تخصیص‌یافته اعطا می‌شود.

وی با توجه به شرایط بودجه شهرداری شیروان تصریح کرد: بودجه این شهرداری بسیار پایین است و با کمک اعضای شورای شهر باید طرح ویژه‌ای برای بهره‌مندی اقتصادی از تردد سالانه مسافران داشته باشند.

شجاعی با تأکید بر عدم لزوم کمک از بخش‌های دیگر به شهرداری خاطرنشان کرد: مدیریت شهری باید به دنبال ایجاد منابع درآمدی فعال باشد زیرا این شهر با توجه به قدمت خود باید به دنبال تحول در توسعه درآمد خود باشد.

وی در انتها گفت: حمل‌ونقل عمومی شهرهای خراسان شمالی نسبت به سایر شهرهای کشور ضعیف است و این ضعف در مدیریت مسئولان باعث رنج و تاوان دادن مردم در محل زندگی خود می‌شود.

جزییات اعتبارات شیروان از نگاه معاون عمرانی خراسان شمالی

غلامرضا هوایی نیز در این جلسه با اشاره به تلاش برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام شهرستان شیروان گفت: پیگیر هستیم برای تکمیل تجهیزات بیمارستان‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و امام خمینی (ره) شهرستان شیروان از سطح ملی اعتبارات لازم را تأمین کنیم.

وی ادامه داد: چهار میلیارد و ۴٠٠ میلیون تومان از محل اعتبارت توازن منطقه‌ای به آبفا برای آبرسانی سایت عشایری گلیل و آبرسانی چند روستای شهرستان شیروان اختصاص داده می‌شود.

معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای جابجایی تیرهای برق در معابر روستاهای شیروان به‌عنوان مانع توسعه روستاها ٢٠٠ میلیون تومان اعتبار گذاشتیم.

وی افزود: برای تکمیل برخی پروژه‌های عمرانی شهرستان شیروان در حوزه پل‌های روستایی، سد، دامداری، پاسگاه‌های مرزی، موزه، ورزش اعتبار پیش‌بینی‌شده که باید تا ٢٢ بهمن به بهره‌برداری برسد و این شهرستان ١٢ طرح در برنامه عمران اترک خراسان شمالی سهم دارد.

گفتنی است شهرستان شیروان از حیث جمعیت دومین شهرستان خراسان شمالی محسوب می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس