معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: به علت بارش برف و لغزندگی سطح جاده، اکنون تردد خودرو در تخته باغق شهرستان مرزی راز و جرگلان تنها با زنجیر چرخ میسر است.

به گزارش وکیل ملت، محمد مشتری، اظهار داشت: از هم استانی ها انتظار می رود از سفرهای غیرضرور خودداری کرده و در صورت اقدام به سفر، از سلامت خودرو خود بویژه سامانه گرمایشی و برف پاک کن آن اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: اکنون در محور بجنورد- آشخانه در گردنه های امین الله و چمن بید بارش برف گزارش شده است و در حوزه راز و جرگلان نیز در محدوده تخته باغلق برف و کولاک گزارش شده است.

وی افزود: رانندگان عبوری از محورهای بجنورد – آشخانه (گردنه امین الله) و جاده قدیم بدرانلو با مه و کاهش دید افقی روبه رو هستند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل  و نقل جاده ای خراسان شمالی افزود: به علت برودت هوا و مه گرفتگی محورها، رانندگان حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

تردد کِشنده‌ها در گردنه امین‌الله بجنورد ممنوع شد 

رییس پلیس راه خراسان شمالی گفت: تردد کشنده‌ها در گردنه امین‌الله در محور بجنورد – آشخانه، به علت برودت هوا و یخ زدگی سطح جاده، تا اطلاع بعدی ممنوع است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار داشت: اکنون به دلیل بارش برف در گردنه امین الله در محور بجنورد-آشخانه سطح جاده لغزنده است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایمنی در ترددهای جاده ای، ممنوعیت تردد کشنده ها در این مسیر اعمال شده است.

وی اظهار داشت: از رانندگان انتظار می رود از سفرهای غیرضرور خودداری کرده و در صورت اقدام به سفر، از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ حسین زاده افزود: از رانندگان عبوری از محورهای استان انتظار می رود زنجیرچرخ همراه داشته باشند.

رییس پلیس راه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بارش برف در بیشتر محورهای استان گزارش شده است از این رو سطح جاده لغزنده است.

رییس پلیس راه خراسان شمالی تاکید کرد: از رانندگان انتظار می رود از شتاب زدگی خودداری کرده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

هواشناسی خراسان شمالی برای امروز بارش پراکنده و کاهش دمای هوا را پیش بینی کرده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا