۶۸۴ هزار و ۸۰۶ سند مالکیت اراضی ملی در خراسان شمالی صادر شد
۶۸۴ هزار و ۸۰۶ سند مالکیت اراضی ملی در خراسان شمالی صادر شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: امسال ۶۸۴ هزار و ۸۰۶ سند مالکیت تک برگ اراضی ملی در استان صادر شد که بیشترین رشد را از ابتدای اجرای طرح کاداستر دارد.

به گزارش وکیل ملت، حسن وحید روز جمعه با بیان این مطلب  اظهار داشت: هم اکنون یک میلیون  و ۲۶۷ هزار ۴۷۳ هکتار  از اراضی ملی دارای سند تک برگ شده اند و این درحالی است که تا پایان سال ۹۸، فقط ۵۸۲ هزار ۶۶۴ هکتار ار اراضی ما دارای سند بود.

وی با بیان این که گستره اراضی ملی ۲ میلیون و ۳۳ هزار است اظهار داشت:  تا امروز ۶۲ درصد از اراضی ملی سند دارد شده اند.

وحید اظهار داشت: تا پایان آبان ماه امسال نیز یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۵۹۴ هکتار از اراضی ملی استان تثبیت شده اند.

وی با بیان این که طرح کاداستر در خراسان شمالی تا سال آینده به اتمام می رسد افزود: هم اکنون در ۷۵درصد از اراضی استان این طرح انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی افزود: این طرح در راز و جرگلان به طور کامل و در شهرستان های گرمه ۹۶ و در جاجرم ۹۸درصد اجرا شده و در دیگر شهرستان ها نیز در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح و تثبیت اراضی با قطعه بندی و مرزبندی اجرا می شود و با این کار  اسناد و مدارک موجود با داده ها و اطلاعات اراضی منطبق و اختلافات و تعارضات حل می شود.

گستره حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ۲ میلیون و ۳۳ هزار و ۳۶ هکتار است که از این وسعت یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مرتع، بیش از ۱۸۳ هزار هکتار بیابان و ۴۳۴ هزار و ۵۵۰ هکتار جنگل است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا