ناتوانی مسوولان در «تنگ باوری» با ۳ کیلومتر جاده
ناتوانی مسوولان در «تنگ باوری» با ۳ کیلومتر جاده
سخن از سه کیلومتر جاده سخت و صعب‌العبور و جاده دسترسی به روستاهای دم تنگ باوری واقع در بخش کبگیان به فاصله 35 کیلومتری مرکز استان است که بعد از چهل و یک سال از عمر انقلاب با آن همه خدمات هنوز خاکی و صعب‌العبور است.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، مشکلات راه‌های روستایی همواره از جمله معضلاتی بوده که موجب مشکلات بزرگتری همچون مهاجرت به حاشیه شهرها در استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.

مشکلات راه‌های روستایی موجب شده تا کشاورزی و دامداری و ارتباطات با سایر نقاط و دسترسی‌ها به سختی و کندی صورت پذیرد و همین باعث رکود در روستاها در ابعاد اقتصادی و معیشتی شود و به دنبال آن آسیب‌های اجتماعی جوامع روستایی را از درون نابود کند.

در این گزارش از سه کیلومتر جاده سخت و صعب‌العبور و جاده دسترسی به روستاهای دم تنگ باوری واقع در بخش کبگیان به فاصله ۳۵ کیلومتری مرکز استان خواهیم گفت که  بعد از چهل و یک سال از عمر انقلاب با آن همه خدمات هنوز خاکی و صعب‌العبور است.

یکی از اهالی در گفت‌وگو با خبرنگار ما چنین می‌گوید: این قسمت تاکنون ۲ بار زیرسازی و آماده آسفالت شده ولی دریغ از این کار اگر برای اهالی خاک و گل دارد برای پیمانکاران نان دارد چرا که هر ساله برای آن بودجه اختصاص داده می‌شود اول سال پیمانکار ورود پیدا کرده و مقداری کار کرده و تا فصل بارندگی رها می‌کند.

این ساکن روستاهای تنگ باوری می‌گوید: امسال حتی مقدار یک کیلومتر آن را قیرپاشی کردند قرار بود هفته بعد آسفالت شود ولی زیرسازی و قیر به کل خراب شد نه پیمانکار و نه اداره کل راهداری به سراغ آن نیامدند هر چقدر اهالی پیگیری کردند فقط جواب امروز برو فردا بیا جواب شنیدند.

وی گفت: باید منتظر بنشینیم و ببینیم سال آینده کدام پیمانکار «شانس‌دار» دیگر کار را از اول شروع کند واقعا مگر حیف و میل بیت المال چیست نارضایتی مردم چطور حاصل می‌شود؟ خواهشمندیم است اگر صدای خبرگزاری و یا دست شما خبرنگار به جایی می‌رسد بخاطر این منطقه محروم هر چه توان داریی فریاد بزنید.

 

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس