ورود دادستانی به ماجرای قطع درختان پردیس کشاورزی دانشگاه تهران
ورود دادستانی به ماجرای قطع درختان پردیس کشاورزی دانشگاه تهران
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از ورود دادستانی به ماجرای قطع درختان پردیس کشاورزی دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، پیمان بضاعتی پور  با اشاره به قطع تعدادی از درختان دانشکده پردیس کشاورزی اظهار کرد: این دانشکده ادعا می‌کند که این درخت‌ها براثر وقوع طوفان سقوط کرده و با کسب مجوز از سوی سازمان جهاد کشاورزی درخت‌های سقوط کرده جمع‌آوری‌شده است.

وی افزود: طبق ماده ۷ اصلاحیه قانون حفظ و گسترش فضای سبز هرگونه مجوز برای جابجایی و قطع درخت داخل و حتی در حریم شهری باید از شهرداری درخواست شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج ادامه داد: اخیراً دانشگاه به کارشناسان سازمان سیما و منظر اجازه ورود به دانشگاه نداده است به همین دلیل ما از دادستان درخواست ورود کرده‌ایم و دادستان حکم را صادر کرده تا پس از بازدید، برای اخذ خسارت علیه متولیان شکایت  کیفری و حقوقی طرح کنیم.

بضاعتی پور افزود: اینکه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی که مدعی جنگل‌ها و مراتع است خودش درخت قطع کند جای سؤال دارد و همین موضوع باعث تشدید مجازات خواهد شد چون خود این دانشگاه متولی حفظ، گسترش و آموزش در این زمینه است.

وی در خصوص زمان و تعداد درختانی که قطع‌شده است نیز گفت: ما هنوز اجازه ورود برای برآورد تعداد درخت‌های قطع‌شده را پیدا نکرده‌ایم ولی روز شنبه با آماده شدن حکم دادستانی با حضور مأمور وارد دانشگاه خواهیم شد تا تعداد درخت‌های قطع‌شده را شمارش کنیم.

  • نویسنده : مانا روشن