افزایش ۱۰ درصدی میزان مصرف گاز در کرمانشاه
افزایش ۱۰ درصدی میزان مصرف گاز در کرمانشاه
مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه، از افزایش 10 درصدی مصرف گاز در هشت ماهه سپری شده از سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، سیروس شهبازی اظهار داشت: در استان کرمانشاه در حال حاضر حدود ۶۰۶ مشترک و مصرف کنند گاز طبیعی در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی داریم.

وی مصرف روزانه گاز طبیعی استان را حدود ۱۳ میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: طی هشت ماه سپری شده از سال‌جاری حدود ۳ میلیارد مترمکعب گاز در استان مصرف شده که ۵۰ درصد از این میزان در بخش نیروگاهی برای تامین بوده و ۲۰ درصد در بخش سی.ان.جی‌ها و ۳۰ درصد مابقی هم در بخش خانگی بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه از افزایش ۱۰ درصدی مصرف گاز در هشت ماهه سپری شده از سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: معمولا در فصل سرما مصرف گاز در استان افزایش چشمگیری می‌یابد، بنابراین اگر مردم در مصرف صرفه‌جویی نکنند امکان دارد برخی از مشترکان با افزایش برودت هوا دچار مشکل شوند.

وی با تاکید بر مصرف بهینه گاز و همچنین رعایت نکات ایمنی، گفت: هیأت وزیران به منظور تشویق مشترکان در راستای مصرف بهینه بخشنامه‌ای صادر کرده که به موجب آن مشترکانی که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کمتر مصرف کنند مشمول تخفیف ۱۵ درصدی پرداختی گازبها می‌شوند.

  • نویسنده : مانا روشن
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس