خرید خانه خارجی ها در خوزستان شایعه یا واقعیت
خرید خانه خارجی ها در خوزستان شایعه یا واقعیت
روز گذشته خبری در فضای مجازی مبنی بر هجوم خارجی های برای خرید خانه در اهواز به نقل از معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی منتشر شد، خبری که بازخوردهای بسیاری داشته و اگر چه برخی در این میان نیز آن را تکذیب کردند.

به گزارش پایگاه خبری وکیل ملت، در این خبر به نقل از معاون مسکن وزیر راه آمده که گران ترین شهر کشور از لحاظ مسکن تهران با متری ۲۷ میلیون تومان و بعد از آن اهواز با متری ۲۳ میلیون تومان بوده که وی علت بالا بودن قیمت مسکن در اهواز را هجوم خریداران غیر ایرانی به خوزستان برای خرید خانه عنوان کرده است.

چند ساعتی از انتشار این خبر نگذشته بود که استاندار خوزستان در مصاحبه ای صحبت های معاون وزیر راه را کذب خوانده و عنوان کرد که خارجی ها در خوزستان ملک نمی خرند.

غلامرضا شریعتی با طرح این پرسش که منظور از خارجی‌ها در این شایعه دقیقا اتباع کدام کشور است؟ادامه داد: افزایش قیمت زمین یا ملک در استان خوزستان تابعی از افزایش قیمت‌ها در کل کشور بوده است.

استاندار خوزستان تاکید کرد: زمانی که قیمت مسکن به یکباره در تهران افزایش داشت، قیمت زمین و مسکن در خوزستان تغییری نکرد، اما پس از آن با افزایش نسبی قیمت‌ها در برخی نقاط روبرو بودیم.

این تکذیبه استاندار خوزستان در حالی عنوان شد که مدت ها است بحث خرید خانه و زمین نه تنها در این استان بلکه در استان های شمالی کشور از سوی خارجی نیز مطرح شده است.

مسایلی که البته هنوز هیچ منبع موثقی آن را تائید نکرده، اما در همین استان خوزستان شما کافی است که سری به برخی از شهرها به خصوص شهرهای مرزی بزنید که به خوبی به این باور برسید که آیا خرید خانه از سوی خارجی ها در این استان صحت دارد یا خیر.

از سوی دیگر خرید خانه در دیگر شهرهای کشور توسط خوزستانی ها که امروز به دلیل شرایط جوی و سوءمدیریتی دچار مشکلات عدیده ای شده و رفتن از این استان را بر ماندن ترجیح دادند، زمینه را برای حضور هر چه بیشتر کشور همسایه هم مرز با این استان بیشتر کرده است.

با شعار گفتن و تکذیب کردن نمی توان اصلا صورت مساله را پاک کردآقای استاندار، خوزستان امروز بیش از هر زمان دیگری دچار سوء مدیریت شده که آثار این سوء مدیریت را امروز به خوبی در چهره این استان می توان دید.

اگر به دنبال این هستید که لحظه ای به یاد خدا باشید، تسبیح متبرک تان را به گوشه ای گذاشته و  به شهرهای این استان سری زده  و اجازه تجزیه بی سروصدای خوزستان را ندهید.

 

 

  • نویسنده : مانا روشن