نماینده دشتی و تنگستان: درباره بودجه استان بوشهر جای نگرانی نیست
نماینده دشتی و تنگستان: درباره بودجه استان بوشهر جای نگرانی نیست

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با رایزنی انجام شده تلاش می‌شود در راستای اصلاح احکام ساختار بودجه عبارت معکوس درآمد سرانه از بند ۷ بودجه ۱۴۰۰ حذف شود.

به گزارش وکیل ملت، غلامحسین کرمی اظهارداشت: اگر این مهم انجام نشود نیز تلاش خواهیم کرد با همراهی دیگر نمایندگان کلمه استثنا را به عبارت معکوس درآمد سرانه از بند ۷ بودجه ۱۴۰۰ اضافه شود.

وی یادآورشد: این امر باعث می شود معکوس درآمد سرانه به استثنای درآمد حاصل از نفت، پتروشیمی و گاز باشد تا اجحافی به استان‌هایی مانند بوشهر نشود چون این استان به غیر از منابع انرژی درآمد دیگری ندارد.

وی بیان کرد: هرچند استان بوشهر درآمدهای نفتی، گاز و پتروشیمی دارد اما در زمان حاضر ۴۰ درصد مردم دشتی و تنگستان زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند.

کرمی اضافه کرد: یکی از شاخص‌هایی که در بند ۷ ماده واحده احکام اصلاحی ساختار بودجه ۱۴۰۰ آمده است، معکوس درآمد سرانه است که به منظور توزیع عادلانه بودجه استان‌ها در مجلس شورای اسلامی مصوب شده و براساس نظر سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر اگر این مساله محقق شود نه تنها بودجه استان بلکه بودجه ۱۸ استان دیگر کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به برخی دغدغه و نگرانی مسئولان استان تاکید کرد: جای نگرانی نیست و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنند که این امر محقق نشود.

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: معکوس درآمد سرانه بدان معنی است که استان‌های با درآمد کمتر سهم بیشتری از بودجه داشته باشند، ولی ضرر آن برای استان‌های نفت خیزی چون بوشهر و خوزستان بسیار بیشتر از سودی است که ممکن است عاید آنها شود و تلاش می‌شود که این امر محقق نشود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا