استاندار: با طرح مجلس ۵۵ درصد اعتبارات بوشهر حذف می‎شود
استاندار: با طرح مجلس ۵۵ درصد اعتبارات بوشهر حذف می‎شود

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه تصویب اصلاح ساختار لایحه بودجه ۱۴۰۰ به ضرر برخی از استان‌ها است گفت: تصویب اصلاح ساختار لایحه بودجه تیرخلاص به اعتبارات این استان محسوب می‌شود.

به گزارش وکیل ملت، عبدالکریم گراوند در نشست بررسی پروژه‌های عمرانی استان بوشهر اعلام کرد: ادبیات اصلاح ساختار بودجه سال آینده نادیده گرفتن جایگاه برخی استان‌ها از جمله بوشهر در تامین درآمد و تولید ناخالص ملی است.

وی با بیان اینکه در اصلاح ساختار بودجه، جایگاه استان بوشهر در حوزه اعتبارات از دوم به رتبه آخر تنزل پیدا می‌کند  افزود: در این راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید سکوت کنند و پیگیری‌های لازم  را مورد توجه قرار دهند.

گراوند، با اشاره به اینکه استان بوشهر بالاترین درآمد برای کشور دارد گفت: در اصلاح ساختار بودجه ۱۸ استان به ویژه استان‌های مرزی از جمله بوشهر اعتبارات آنها به شدت کاهش می‌یابد و نیازمند کمک و توجه ویژه به این استان‌ها است.

استاندار بوشهر تصویب اصلاح ساختار بودجه را سبب آسیب جدی به اعتبارات استان بوشهر دانست و تاکید کرد: با قدردانی از پیگیری نمایندگان استان بوشهر در مجلس، با ادبیات بکار رفته در شاخص‌های تعیین شده اصلاح ساختار بودجه، بیشتر استان‌ها از نظر بودجه‌ای آسیب می‌بینند.

گراوند بیان کرد: در این راستا ۱۳ استان که برخوردار هستند به صورت ویژه از نظر منابع مالی تقویت می‌شوند و استان‌های تاثیرگذار بیش از حد مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند.

استاندار بوشهر گفت: در اصلاح ساختار لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزون بر ۵۵ درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر کاهش می‌یابد.

وی بااشاره به نقش استان بوشهر در توسعه و درآمد ناخالص ملی افزود: در اصلاح ساختار بودجه استانی که بالاترین نقش در تامین درآمد و پیشرفت کشور دارد در  منابع اعتباری جز استان‌های آخر قرار می‌گیرد.
گراوند با تاکید بر بهره جستن مدیران از ظرفیت اعتباری ملی برای تسریع در تکمیل پروژه‌های عمرانی اظهارداشت: ۸۰ درصد اعتبارات عمرانی در اختیار وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در مرکز کشور قرار دارد که لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت این منابع بیشتر استفاده کنند.

وی، از  تامین  بخشی از اعتبارات سد دالکی خبر داد و بیان کرد: برای تامین اعتبار پروژه سد دالکی با پیگیری‌های انجام شده از وزیر نیرو قول تامین ۱۶۰ میلیارد تومان گرفته شد که تخصیص آن نقش مهمی در تسریع این پروژه اثرگذار در تحقق مطالبات مهم کشاورزان و توسعه شهرستان دشتستان دارد.

استاندار بوشهر با تاکید از خدمات شهرداران و اجرای پروژه‌ها عمران شهری تصریح کرد: تامین قیر پروژه‌های عمران شهری و روستایی باید مورد توجه و پیگیری قرار بگیرد.

گراوند ضرورت  سرعت بخشی در  تکمیل و افتتاح پروژه‌های بیمارستان هسته‌ای بوشهر و فاضلاب بافت تاریخی را یادآورشد و گفت: این پروژه‌ها باید هر چه زودتر تکمیل، تجهیز و افتتاح شود.