دستکاری پلاک خودرو ۶ ماه تا یک سال حبس و جزای نقدی دارد
دستکاری پلاک خودرو ۶ ماه تا یک سال حبس و جزای نقدی دارد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت: در برابر قانون هرگونه دستکاری و تغییر در ارقام پلاک، جرم و از شش ماه تا یکسال حبس و جزای نقدی دارد.

به گزارش وکیل ملت، سرهنگ منصور جمشیدی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در برابر قانون هرگونه دستکاری و تغییر در ارقام پلاک، جرم و از شش ماه تا یکسال حبس و جزای نقدی دارد.

وی افزود: به هیچ وجه اعداد و ارقام پلاک را نپوشانید و یا پلاک خودرو را گل مالی یا از محل منصوب، منفک نکنید چرا که به محض روئیت توسط پلیس، خودرو متوقف و شخص خاطی به دادگاه معرفی خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان عنوان کرد: کسی که پلاک اتومبیلش را ناخوانا می‌کند امنیت جامعه را به خطر می‌اندازد و انگیزه هر تخلفی از جمله سرقت، جنایت، مزاحمت برای نوامیس و… را دارد که جهت شناسایی نشدن، پلاک خود را برمیدارد یا مخدوش یا تغییر می‌دهد و سعی دارد با دستکاری پلاک، و قانون‌گریزی،تخلفاتش برای خودروی دیگری ثبت شود.

وی افزود: مالکین این خودروها آگاه باشند ضمن توقیف فیزیکی اتومبیلشان برای مدت طولانی، به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد، این اقدام هیچ توجیهی ندارد و جهل به قانون رافع تکلیفشان نیست.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس