۹۰درصد ظرفیت مجتمع پرورش میگو چوئبده بلااستفاده مانده است
۹۰درصد ظرفیت مجتمع پرورش میگو چوئبده بلااستفاده مانده است

مدیرکل شیلات خوزستان گفت:برداشت میگوی چوئبده آبادان در سال جاری ۲۲۷ تن بود که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد تولید داشت و می توان گفت ۹۰ درصد ظرفیت آن همچنان بلااستفاده مانده است.

به گزارش وکیل ملت، فتح‌اله ابوعلی  با بیان این که برای رسیدن به شرایط آرمانی و تولید حداکثری از مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان در سال ۱۴۰۰ نیاز به همت همگانی داریم اظهار داشت: برداشت میگوی چوئبده آبادان در سال جاری ۲۲۷ تن بود که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد تولید داشت و می توان گفت ۹۰ درصد ظرفیت آن همچنان بلااستفاده مانده است و باید نهایت بهره وری را از این ظرفیت باقی مانده داشته باشیم.

وی افزود: بحث پرورش توام با ماهی در این مجتمع فعلا منتفی است تا به نتایج روشنی از تکثیر و پرورش میگوی چوئبده آبادان برسیم. اقداماتی مانند لایروبی کانال‌ها، تامین غذا، لارو و مولد، برگزاری برنامه‌های آموزشی و پژوهشی برای پرورش دهندگان، ساماندهی در امور بهره برداران و مزارع فعال و غیر فعال میگو از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مدیر کل شیلات خوزستان از امضای تفاهم نامه جدیدی با اداره کل فنی وحرفه‌ای خوزستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مجازی پیرامون آموزش و به روزرسانی اطلاعات پرورش‌دهندگان در قالب این تفاهم نامه مرتفع خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر استقرار کارشناس فنی و بهداشتی در مزارع گفت: در راستای بررسی کلیه ابعاد موضوع مجتمع ۳۹۵ هکتاری هندیجان ، تقویم سالیانه‌ای جهت برنامه‌ریزی و چشم انداز تولید میگوی این مجتمع ظرف مدت ۱۰ روز تهیه شود .

وی افزود: مجتمع ۳۹۵ هکتاری شهرستان هندیجان با رفع مشکلات زیرساختی سال آینده وارد مدار تولید می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم