دمای هوای برخی نقاط خوزستان به زیر صفر می رسد
دمای هوای برخی نقاط خوزستان به زیر صفر می رسد

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: احتمال وقوع دماهای صفر یا زیر صفر در برخی ازمناطق شمالی و شرقی استان برای فردا و پس فردا پیش بینی می‌شود.

به گزارش وکیل ملت، محمد سبزه زاری بیان کرد: در شبانه روز گذشته شوش با ۱۹.۶ و دزفول با ۱.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما در استان را داشته و  حداکثر دمای اهواز ۱۹.۵ و حداقل ۷.۶درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وی افزود: طی امروز احتمال بارش‌های پراکنده در ارتفاعات استان وجود دارد و تا اوایل هفته آینده پدیده غالب در استان مه خواهد بود.

سبزه زاری ادامه داد: با عبور موج ضعیفی بر روی استان طی روزهای یکشنبه و دوشنبه  رگبارهای پراکنده همراه با رعد وبرق و وزش باد متوسط در برخی نقاط استان به ویژه مناطق جنوبی، شرقی و سواحل استان دور از انتظار نیست و تا روز یکشنبه شمال خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: میزان بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته در ایذه ۱.۴، لالی یک، دهدز ۰.۶ و بهبهان ۰.۳ میلیمتر و میزان بارش برف در تاراز ۶ سانتیمتر ثبت شده است.

سامانه بارشی در اواخر هفته گذشته نیز بیشتر نقاط خوزستان را فرا گرفت و  بیشترین میزان بارندگی در این بارندگی در ایذه به میزان ۷۲.۴ میلیمتر گزارش شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا