تالارها و سالن‌های ورزشی آبادان با ۵۰درصد ظرفیت امکان فعالیت دارند
تالارها و سالن‌های ورزشی آبادان با ۵۰درصد ظرفیت امکان فعالیت دارند

معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان با بیان اینکه شهرستان آبادان هم اکنون در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد گفت: تالارها، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی آبادان با ۵۰ درصد ظرفیت حق فعالیت دارند.

به گزارش وکیل ملت، محمد طاهری روز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا در شهرستان آبادان بیان کرد:تالارهای پذیرایی از اسفند پارسال تاکنون فعالیتی نداشته‌اند و آسیب جدی به کسب و کار آنها وارد شد که با اعلام وضعیت زرد در آبادان فعالیت آنها از سرگرفته شد.

وی افزود: تالارهای پذیرایی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی موظف به پذیرش ۵۰ درصد از ظرفیت خود هستند و برای فعالیت، هماهنگی با مرکز بهداشت و اماکن نیروی انتظامی امکان پذیر است.

طاهری با اشاره به فعالیت مراکز آموزشی آبادان گفت: برگزاری آزمون‌های مدارس و دانشگاه‌ها طبق مصوبات ستاد مدیریت کرونا و تصمیم فرمانداری انجام خواهد شد و امتحانات مدارس غیر از امتحانات نهایی و کشوری، بقیه به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: اداره‌های دولتی دارای که یک یا ۲ نفر کارمند دارند می‌توانند همه آنها در اداره حاضر شوند اما اداراتی که از سه نفر بیشتر دارند باید دوسوم کارکنان در اداره حاضر شوند و بقیه دورکاری داشته باشند.

طاهری، به هزینه داروی بیماران کرونایی آبادان اشاره کرد و گفت: بیمارستان‌های منطقه موظفند بیماران فاقد بیمه را شناسایی و به اداره بیمه سلامت معرفی کنند تا بلافاصله مشکل بیمه و هزینه‌های دارو و درمان بیمار برطرف شود.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در آبادان بیان کرد:از ابتدای شیوع کرونا به دستور فرماندار ویژه آبادان طرح پلیس محله مبارزه با کرونا تشکیل و اجرای آن رضایت بخش بود و پس از آن طرح شهید سردار سلیمانی با همکاری بسیج به صورت محله به محله و سرکشی به خانوارها اقدام لازم صورت می‌گیرد.

رییس مرکز بهداشت آبادان نیز در این نشست با بیان اینکه پروتکل‌های نظارتی واحد بهداشت محیط سخت‌گیرانه‌تر می‌شود گفت: با توجه به زرد شدن وضعیت کرونای شهرستان آبادان انتظار می‌رود سخت‌گیری ادامه می‌یابد تا مجدد به وضعیت قرمز برنگردیم.

نجمه سیدآقامیری فعالیت سالن‌ها، و رستوران‌ها را یکی از موضوعات چالش برانگیز بیان کرد و افزود: باید بر فعالیت رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی و تالارها نظارت جدی داشت و هنگام آغاز به کار آنها تعهد لازم برای استفاده ۵۰ درصدی ظرفیت گرفته شود.

وی ادامه داد: اگر شرایط به همین شکل ادامه یابد و روند کاهشی داشته باشد بیمارستان طالقانی مجدد کار خدمات رسانی به بیماران غیرکرونایی را خواهد داشت. هم اکنون یک بخشی از این بیمارستان به کرونا اختصاص یافته و با روند کاهشی سایر بخش‌ها به روال عادی برمی‌گردد.

سیدآقامیری افزود: در خصوص فعالیت استخرها هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

وی در ادامه از آمادگی مرکز بهداشت آبادان برای گرفتن تست کرونا در ادارات خبر داد و گفت: اداراتی که مایل به گرفتن تست کرونا هستند تقاضای خود را به مرکز بهداشت اعلام کنند.

مسوول بهداشت و درمان سپاه آبادان نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح شهید سردار سلیمانی گفت: برای اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در آبادان تمام دستگاه‌های اجرایی زحمات ارزنده ای را کشیدند که با یاری خداوند به وضعیت زرد رسیدیم.

محمد مدنی افزود: در کنار اعلام وضعیت زرد به مردم باید آموزش‌ لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با نصب بنر به مردم تاکید کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا