مجوز عمل پیوند قلب در خوزستان از سوی وزارت بهداشت صادر شد
مجوز عمل پیوند قلب در خوزستان از سوی وزارت بهداشت صادر شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از اخذ مجوز عمل پیوند قلب از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در خوزستان خبر داد.

به گزارش وکیل ملت، فرهاد ابول نژادیان روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در اهواز بیان کرد: همکاران تیم پیوند اعضای ما در یک ماه گذشته بسیار فعالانه کار کردند و در یکی، ۲ روز گذشته موفق به انجام پیوند کلیه و کبد شدند و در این راستا مجوز عمل پیوند قلب در خورستان را از وزارت بهداشت گرفتیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم در یک ماه آینده بتوانیم عمل پیوند قلب را در خوزستان انجام دهیم افزود: نیاز است که فرهنگ اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی را بسط و گسترش دهیم و از رسانه‌ها تقاضا داریم در این زمینه فعالیت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با اهدای اعضای بیمارانی که دچار مرگ مغزی می شوند می‌توان به بیمارانی که نیازمند کلیه، کبد و قلب هستند، زندگی دوباره بخشید.

وی ادامه داد: امیدوارم این حرکت خوب که در دانشگاه علوم پزشکی اهواز شروع شده، ادامه دار باشد و بتوانیم به عنوان یک مرکز پیوند اعضا در جنوب غرب کشور فعالیت کرده، و به سایر استان‌های همجوار نیز خدمت رسانی کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا