تعطیلی دوشنبه ادارات اراک بخاطر آلودگی هوا
تعطیلی دوشنبه ادارات اراک بخاطر آلودگی هوا

استاندار مرکزی گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی اراک به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و طبق مصوبه کمیته اضطرار، فردا دوشنبه ۱۵ دی تعطیل هستند.

به گزارش وکیل ملت، سید علی آقازاده شامگاه یکشنبه افزود: کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک عصر روز جاری در نشستی فوق العاده با توجه به افزایش غلظت آلاینده‌ها که تا روزهای آتی نیز ادامه دارد، تصمیم به تعطیلی روز دوشنبه ۱۵ دی ماه گرفت.

وی ادامه داد: این تعطیلی شامل دستگاهای خدمات رسان و کارخانجات نیست و مجموعه‌هایی همچون بانک‌ها،دستگاه‌های امدادی و خدماتی فعال هستند.

آقازاده اظهارداشت: فردا دوشنبه کوره‌های آجرپزی و کارگاه‌هایی که به نوعی با میزان آلایندگی ارتباط دارند، غیرفعال هستند و فعالیت‌های عمرانی در شهر اراک هم با هماهنگی شهرداری تعطیل است.

استاندار مرکزی در پاسخ به سوال ایرنا مبنی بر استمرار تعطیلی ناشی از آلودگی هوا ادامه داد: در صورت تداوم آلودگی و تصمیم کارگروه کاهش آلودگی هوا اگر مجددا قرار بر تعطیلی‌ها باشد اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت.
اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۳۴ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۳ روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا