معاون استاندار: داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستا گواهی عدم سوء پیشینه بگیرند
معاون استاندار: داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستا گواهی عدم سوء پیشینه بگیرند

معاون استاندار بوشهر گفت: داوطلبان حضور در ششمین انتخابات شور‌اهای اسلامی شهر و روستا، برای گواهی نداشتن سوء پیشینه اقدام کنند.

به گزارش وکیل ملت، محمد تقی ایرانی با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا در سال آینده، بیان کرد: مطابق تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شورا‌های اسلامی، داوطلبان عضویت در شورا‌ها در هنگام ثبت نام باید گواهی نداشتن سوء پیشینه را که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، ارائه کنند.

او افزود: داوطلبان شورا‌های اسلامی شهر از ۲۰ آذر ۱۳۹۹ و داوطلبان شورا‌های روستایی و تیره‌های عشایری از  امروز یعنی ۱۶ دی ۱۳۹۹ می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، دفاتر پلیس +۱۰ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به نشانی WWW.ADLIRAN.IR، برای دریافت گواهی نداشتن سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام آن را ارائه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر همچنین گفت: البته داشتن گواهی نداشتن سوء پیشینه از داوطلبان شورا‌های اسلامی شهر و روستا به این معنا نیست که نیاز به استعلام از مراجع چهارگانه وجود ندارد.

ایرانی با اشاره به تلاش برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی تاکید کرد: تلاش مجموعه وزارت کشور، برگزاری انتخاباتی قانونمند و پرشور، با مشارکت حداکثری است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و تیره‌های عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : خلیج فارس