با لایحه شهرداری، شاید مردم اموات خود را خارج بوشهر خاکسپاری کنند!
با لایحه شهرداری، شاید مردم اموات خود را خارج بوشهر خاکسپاری کنند!

تعرفه درآمدی شهرداری برای سال ۱۴۰۰ باید طبق قانون تا پانزده بهمن انتشار عمومی داده شود.

به گزارش وکیل ملت، عبدالخالق برزگرزاده در نشست علنی شورای شهر بوشهر ادامه داد: یکی از آیتم های لایحه درآمدی شهرداری در سال آینده پیرامون فروش قبر خانوادگی در آرامستان جدید و هزینه خاکسپاری میت است که آنچنان دست بالا گرفته شده که بعید نیست مردم اموات خود را بیرون این شهر خاکسپاری کنند.

برزگرزاده ادامه داد: همچنین درباره ساخت و سازها افزایش عوارض باید به دقت صورت بگیرد، مثلا شهرداری در هر آیتم فلان درصد افزایش داده، اما ملاک ما باید فیش نهایی باشد که به دست شهروند برای پرداخت می دهند و همین موارد پایه ای برای تعیین هزینه در نظام مهندسی، تامین اجتماعی و مالیات می باشد و زمینه ساز بالا رفتن بیشتر نرخ هر متر مسکن می شود.

همچنین طاهره شمشیری رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر هم برخی افزایش ها تا حدود ۳۰۰ درصد در لایحه درآمدی و عوارض خدمات شهرداری در سال آینده را تایید کرد و گفت: به صورت بند به بند این لایحه بررسی و اصلاح می شود.

وی با اشاره به اینکه تعرفه درآمدی شهرداری برای سال ۱۴۰۰ باید طبق قانون تا پانزده بهمن انتشار عمومی داده شود، گفت: تاخیر از سوی شهرداری برای ارسال لایحه باعث شده تا فرصت چکش کاری در کمیسیون نباشد و در صحن پیرامون اصلاح برخی آیتم های افزایشی تصمیم گیری می شود.

  • منبع خبر : خلیج فارس